skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مدیریت هوشمند انرژی در شبکه ایرانسل با تکیه بر توان داخلی

۱۴ آذر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

ایرانسل با تکیه بر توان مهندسان کشور، سیستم هوشمند مدیریت انرژی برای صرفه جویی مصرف برق را در شبکه خود پیاده‌سازی کرده است.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، سیستم مدیریت مصرف انرژی، نرم‌افزاری است که مبتنی بر هوش مصنوعی، با استفاده از الگوریتم‌های یادگیری ماشین و بدون نیاز به سخت‌افزار، برای صرفه‌جویی در مصرف برق، به ویژه زمان‌های بحران، طراحی و اجرا شده است.

سیستم هوشمند مدیریت بحران انرژی در شبکه ایرانسل، با استفاده از توان متخصصان داخلی و برای به حداکثر رساندن زمان تاب‌آوری شبکه ایرانسل، طراحی و اجرا شده است. این سیستم، متناسب با میزان ترافیک سایت ارتباطی، میزان مصرف سایت و عوامل دیگر، با تشخیص هوشمند و اجرای تغییراتی مانند کاهش توان یا تغییر لایه فرکانسی در سایت، انرژی را کنترل کرده و و طبق بررسی انجام شده در چند شهر، تا ۱۰ درصد باعث صرفه جویی در مصرف برق شده است.

عملکرد دیگر این سیستم  که به صورت ۲۴ ساعته در شبکه ایرانسل در حال فعالیت است، به گونه‌ای است که در صورت قطع جریان برق، سایت‌‌های ارتباطی را از مدار خارج نکرده و با پایش مداوم ولتاژ سیستم و همچنین جریان مصرفی، پس از محاسبه مدت زمان تاب‌آوری باتری‌ها، با از مدار خارج کردن تجهیزات و تکنولوژی‌های غیر ضروری، توان باقی مانده را صرف نگهداشت حداکثری سایت‌های وابسته می‌کند.

با پیاده‌سازی تدریجی این سیستم در فاز نخست، روی بیش از ۱۰ هزار سایت ارتباطی ایرانسل با قابلیت نصب نرم‌افزارهای مرتبط، صرفه‌جویی سالانه بیش از ۳۰ هزار مگاوات/ساعت در شبکه برق کشور ایجاد می‌شود.

https://pvst.ir/glp

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو