skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بیش از ۱۸هزار کاربر راننده‌ دارای معلولیت در ناوگان اسنپ مشغول به کار هستند

۱۲ آذر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۵ دقیقه

بیش از ۱۸هزار کاربر راننده‌ دارای معلولیت در ناوگان اسنپ مشغول به کار هستند و  این افراد بیش از ۳۱ میلیون سفر اسنپی داشته‌اند.

روابط عمومی اسنپ همزمان با روز جهانی افراد دارای معلولیت گزارشی از اقدامات این شرکت برای بهبود کیفیت زندگی این گروه از جامعه را منتشر کرده است.  این اقدامات در سه دسته‌ معافیت از پرداخت کمیسیون کاربران راننده‌ دارای معلولیت، دسترس‌پذیری اپلیکیشن و اختصاص طرح‌هایی برای افراد دارای معلولیت در بخش نیکوکاری اسنپ‌کلاب متمرکز می‌شود.

معافیت از پرداخت کمیسیون ویژه‌ کاربران راننده‌ دارای معلولیت

اسنپ از ابتدای فعالیت خود طرح معافیتی‌ای را برای افراد دارای معلولیت و جانبازان کشور در نظر گرفته‌ است. در این طرح، کاربران راننده‌ دارای کارت معلولیت بهزیستی که مدارک خود را به اسنپ ارائه داده‌اند، از پرداخت کمیسیون معاف هستند.بیش از ۱۸هزار کاربر راننده‌ دارای معلولیت در ناوگان اسنپ مشغول به کار هستند و این افراد بیش از ۳۱ میلیون سفر اسنپی داشته‌اند. ارزش معافیت از کمیسیون کاربران راننده‌‌ دارای معلولیت تنها در سال ۱۴۰۱ معادل ۶۲ میلیارد تومان بوده است.

دسترس‌پذیری اپلیکیشن اسنپ

اسنپ، با هدف ایجاد فرصت برابر برای همه، اپلیکیشن خود را برای افراد دارای معلولیت دستر‌س‌‌پذیر کرده است. امکاناتی که به اپلیکیشن اسنپ اضافه شده است، دسترسی کاربران مسافر و راننده‌ دارای معلولیت را تسهیل و فرصت حضور بیشتر در جامعه را برای آن‌ها فراهم می‌​کند. اسنپ‌ برای سه گروه ناشنوا/کم شنوا، نابینا/کم‌بینا و افراد دارای معلولیت حرکتی امکانات ویژه‌ای را در بخش سرویس خودرو در نظر گرفته‌ است.در گزارش اخیر اسنپ آمده است: «از نیمه‌ اول ۱۴۰۱ تا نیمه‌ اول ۱۴۰۲ در مجموع ۱۲٬۵۳۳ کاربر راننده‌ و ۲۳٬۵۲۵ کاربر مسافر نوع معلولیت خود را در اپلیکیشن اسنپ ثبت کردند.»

نحوه فعال کردن خدمات

کاربران مسافر و راننده ناشنوا و کم‌شنوای اسنپ می‌​توانند وارد قسمت تنظیمات حساب کاربری شده و در قسمت دسترس‌​پذیری نوع معلولیت خود را ثبت کنند. با استفاده از این قابلیت کاربر راننده و مسافر از وضعیت یکدیگر مطلع می‌​شوند.

اگر کاربر مسافر گزینه «ناشنوا/کم‌شنوا هستم» را فعال کرده باشد، تماس تلفنی برای آنان غیرفعال می‌شود و از طریق پیامک به راننده اطلاع داده می‌​شود که مسافر امکان پاسخ به تماس را ندارد و باید از طریق پیام با او ارتباط برقرار کرد. همچنین آموزش‌های لازم در مورد نحوه تعامل با فرد دارای معلولیت به کاربر راننده داده می‌‌شود.

امکان تماس با کاربران راننده ناشنوا یا کم‌شنوا نیز در صورتی که در صفحه مشخصات کاربری خود این مورد را ثبت کرده باشند غیرفعال و از طریق پیامک به مسافر اطلاع داده می‌​شود که راننده امکان پاسخ به تماس را ندارد و باید از طریق پیام با او ارتباط برقرار کرد. مسافرانی که از نسخه‌های قدیمی اپلیکیشن استفاده می‌کنند در صورت تماس با راننده ناشنوا به تلفن گویا وصل و از ناشنوا یا کم‌شنوا بودن کاربر راننده مطلع می‌شوند.

کاربران مسافر نابینا و کم‌بینا با دریافت یا به‌روز‌رسانی آخرین نسخه‌ اندروید اسنپ از طریق اپلیکیشن کافه بازار، مایکت، چارخونه و Huawei AppGallery از این قابلیت بهره‌مند می‌شوند.

بعد از دریافت یا به‌روز‌رسانی اپلیکیشن اسنپ، کاربران مسافر نابینا یا کم‌بینا می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن‌های واسط صفحه‌خوان درخواست سفر خود را ثبت کنند.

صفحه‌خوان‌ها برنامه‌هایی هستند که محتوای یک اپلیکیشن یا سایت را به محتوای صوتی تبدیل می‌کنند و کاربران نابینا یا کم‌بینا به کمک آن‌ها از خدمات اپلیکیشن‌های مختلف بهره‌مند می‌شوند.

علاوه بر این کاربر مسافر می‌​تواند وارد قسمت تنظیمات شود و نابینایی یا کم‌بینایی خود را در قسمت دسترس‌پذیری ثبت کند. با استفاده از این قابلیت کاربر راننده از وضعیت مسافر خود مطلع می‌​شود و آموزش​‌های لازم را برای نحوه‌ برخورد و برقراری ارتباط دریافت می‌​کند.

اگر کاربر مسافر در صفحه‌ مشخصات کاربری خود گزینه‌ «ویلچر دارم» را فعال کرده باشد، درخواست سفر او با نشان ویلچر به کاربر راننده نمایش داده می‌شود. این قابلیت در حال حاضر آزمایشی است و برای تعداد محدودی از کاربران فعال شده است.

همچنین، بعد از قبول شدن درخواست سفر توسط کاربر راننده، نشان معلولیت کاربر مسافر به او نمایش داده می‌شود. با استفاده از این قابلیت کاربر راننده از وضعیت مسافر خود مطلع می‌​شود و آموزش​‌های لازم را برای نحوه‌ برخورد و برقراری ارتباط دریافت می‌​کند.

اگر کاربر راننده‌ نیز در صفحه‌ مشخصات کاربری خود گزینه‌ «معلولیت حرکتی دارم» را فعال کرده باشد، بعد از قبول شدن درخواست سفر، پلاک ماشین همراه با ویلچر در کارت سفر به مسافر نمایش داده می‌شود.

 طرح‌های نیکوکاری اسنپ‌کلاب ویژه افراد دارای معلولیت

اسنپ با هدف تسهیل مشارکت کاربران در کمک به خیریه‌ها از فروردین ۱۴۰۰ بخش نیکوکاری را به باشگاه مشتریان اسنپ (اسنپ‌کلاب) اضافه کرد. کاربران می‌توانند بدون پرداخت هیچ مبلغی و تنها با امتیازهای اسنپ‌کلاب خود در طرح‌های نیکوکاری مشارکت کنند. اسنپ به ازای امتیازهای کاربران مبلغ مشخصی را  در راستای هدف طرح به حساب خیریه در راستای هدف طرح واریز می‌کند. در دو سالی که از راه‌اندازی بخش نیکوکاری‌کلاب می‌گذرد، چهار طرح از چهارده طرح این بخش به بهبود کیفیت زندگی و کمک به روند درمان افراد دارای معلولیت اختصاص داده شده است.

https://pvst.ir/gkv

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو