skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پلتفرم‌های آنلاین پیچیدگی‌های بیمه عمر را رفع می‌کنند

سمانه سمیع تحریریه

۸ آذر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۱ آذر ۱۴۰۲

محمدرضا فیروز آبادی، مدیر طرح ارس (طرح مشترک بیمه باران و بانک مهر ایران)معتقد است اگر رگولاتوری همراهی کند، پلتفرم‌های آنلاین خرید بیمه می‌توانند تمام پیچیدگی‌های بیمه عمر را برطرف کنند.

به گزارش پیوست، فیروزآبادی مدیر طرح ارس در رونمایی از طرح مشترک بیمه باران و بانک مهر ایران در پاسخ به به نقش پلتفرم‌های آنلاین در توسعه بیمه‌های عمر به نقش انکار ناپذیر این پلتفرم‌ها  در توسعه، آشنایی و سهولت فضای آنلاین اشاره کرد و گفت: دال یک حلقه‌ای از ذینفعان این صنعت را کنار هم گرد آورده که می‌تواند به خلق ارزش افزوده در کشور بیانجامد.

حسین عبده تبریزی استاد دانشگاه درباره ضرورت سرمایه‌گذاری و پس‌انداز توضیح داد: مسئله پس‌انداز یکی از ضرورت‌های مهم و نیازهای تمام افراد جامعه است. در حال حاضر حدود ۲۴ میلیون نفر در کشور شاغل هستند و این تعداد مشارکت در اقتصاد کم است، یعنی تقریبا چهل درصد افراد جامعه کار می‌کنند که هفده درصد از آن مربوط به زنان است.

عبده تبریزی به موضوع ضریب پوشش و ضریب نفوذ صندوق تامین اجتماعی هم اشاره کرد و گفت: در حال حاضر سن بازنشستگی زنان ۵۵ سالگی و سن بازنشستگی مردان ۶۰ سال است. این در حالیست که امید به زندگی در حال افزایش است و این سن به ۷۵ سال رسیده است. بدیهی است که سن بازنشستگی در تمام کشورها بنا به این معیارها تغییر کرده و مثلا در آلمان به ۶۷ سال رسیده است.

او در ادامه طرح ارس را یکی از راهکارهای رفع مشکل بودجه‌های بیمه در کشور نام برد و توصیح داد: در تمام دنیا صندوق‌های بازنشستگی یکی از طرح‌‌های حمایت کننده برای مردم جامعه است.

صندوق‌های بازنشستگی ارزش افزوده ایجاد می‌کنند

علیرضا هادی مدیرعامل بیمه باران هم در ادامه به معرفی طرح مستمری ارس پرداخت و گفت: طرح مستمری ارس طرح مشترک بیمه باران و بانک مهر ایران است که در تلاش است به خانواده‌‌های ایرانی کمک کند با پس‌اندازهای خود در یک بازه پنج ساله، پس‌انداز و ارزشی قابل توجه ایجاد کنند.

طبق گفته هادی در واقع بانک مهر ایران با اعطای یک وام قرض‌الحسنه بستری فراهم می‌کند تا متقاضیان طرح، با بازپرداخت اقساط آن و سرمایه‌گذاری اندوخته خود در طرح ارس در پایان دوره پنج‌ساله از مبلغ بازخرید و مدل‌های مستمری ارس بهره‌مند شوند‌.

او نکته تمایز اصلی ارس را فروشگاه ارس دانست و تشریح کرد: فروشگاه ارس به دارندگان طرح کمک می‌کند تا با پس‌انداز خود مبالغ اقساط وام طرح را راحت‌تر پرداخت کنند.

متقاضیان ارس می‌توانند در یکی از چهار بسته پنجاه، صد، صدو پنجاه و دویست میلیون تومانی ثبت نام کنند.

او وام قرض‌الحسنه، استفاده از بیمه عمر را هم از مزایای دیگر این طرح عنوان کرد.

هادی در ادامه با اشاره به نقش کارگزاری‌های آنلاین در تسهیل و معرفی بیمه‌های عمر افزود: همکاری با دال(شرکت کارگزاری رسمی بیمه مستقیم برخط جستجوگران آسایش آذین و استارت‌آپ صنعت بیمه گروه انتخاب) مزیت‌های زیادی برای این طرح دارد به طور کل پلتفرم‌های آنلاین می‌توانند بحث بیمه عمر و بیمه‌های زندگی را تسهیل کنند. چون بازی در زمین آنلاین تسهیلگر است.

او نکته تمایز دیگر  طرح ارس را همکاری با گروه انتخاب دانست که مزایای خرید و فروش کالا را نیز برای کاربران فراهم می‌کند.

هدف شمولیت مالی است

رضا قرائی‌پور معاون برنامه‌ریزی و توسعه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران هم همکاری در این طرح را به ماموریت‌های اصلی این بانک یعنی شمولیت مالی و عقد تسهیلات قرض‌‌الحسنه مرتبط دانست و توضیح داد: با استقرار دولت سیزدهم منابع بانک سه برابر شده است و ما با تمام قوا در تلاشیم در زمینه ارائه تسهیلات تسهیلگر باشیم.

بیش از نود و نه درصد مشتریان بانک ما خوش‌حساب هستند و همین امر به خودی خود نشان می‌دهد عقود قرض‌الحسنه از بهترین عقود اسلامی به شمار می‌روند.

https://pvst.ir/gk5
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو