skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

تفاهم معاونت علمی ریاست جمهوری و همراه اول برای توسعه اولین فب‌لب IoT

۵ آذر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۶ آذر ۱۴۰۲

مرکز تحقیق‌وتوسعه همراه اول و مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری برای راه‌اندازی آزمایشگاه نمونه‌سازی و ساخت اینترنت اشیاء تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی همراه اول، همزمان با بازدید شقایق حق‌جوی رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری از آزمایشگاه 5G همراه اول در دانشگاه تهران، تفاهم‌نامه همکاری راه‌اندازی آزمایشگاه نمونه‌سازی و ساخت اینترنت اشیاء بین همراه اول و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری امضا شد.

در حاشیه انعقاد این تفاهم‌نامه که در آزمایشگاه Open 5G/IoT Lab همراه اول انجام شد، حق‌جوی از این آزمایشگاه، زیرساخت‌ها و سرویس‌های توسعه داده شده در آن بازدید کرد.

این تفاهم‌نامه به منظور پاسخگویی اثربخش به نیازهای فناورانه در زیست‌بوم فناوری اطلاعات و ارتباطات، افزایش عمق بومی‌سازی در توسعه و تولید زیرساخت‌های حیاتی و گلوگاهی لایه دسترسی شبکه، غلبه بر محدودیت‌های تحریمی، امنیت و صیانت از داده‌ها و اطلاعات منعقد شد.

از دیگر اهداف این تفاهم‌نامه می‌توان به ایجاد زمینه‌های استقلال و اقتدار در توسعه شبکه ملی اطلاعات و همچنین رونق کسب‌وکارهای مرتبط در سطح ملی اشاره کرد که زیست‌بوم صنعت ارتباطات و به ویژه فناوری‌های اتصال‌پذیری و هوشمندسازی و ایجاد زیرساخت جهت توسعه فناوری‌های حیاتی و پایه از موارد مهم آن است.

در همکاری دوجانبه بین همراه اول و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری مقدمات لازم برای راه‌اندازی اولین آزمایشگاه نمونه‌سازی و ساخت اینترنت اشیاء کشور انجام خواهد شد.

به واسطه این تفاهم نامه حمایت مالی برای تأمین تجهیزات آزمایشگاه به میزان  ۱۰۰ میلیارد ریال از محل بودجه‌های مصوب سالیانه معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری به صورت بلاعوض انجام خواهد شد.

همچنین از کلیه ظرفیت‌های معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری در چارچوب موضوع اعتبار مالیاتی تا سقف ۱۰۰ میلیارد تومان برای تأمین مالی و حمایت از طرح‌ها و پروژه‌های تحقیق و توسعه مشترک با کسب وکارهای نوپا و شرکت‌های منتخب دانش‌بنیان استفاده خواهد شد.

https://pvst.ir/gja

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو