skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

دیجی‌پی سهام و بیمه عمر را به عنوان وثیقه تسهیلات می‌پذیرد

۳۰ آبان ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱ آذر ۱۴۰۲

توثیق الکترونیکی

امکان وثیقه‌گذاری دارایی‌هایی مانند سهام و بیمه عمر از طریق سامانه توثیق الکترونیکی بانک صادرات با نام «ست» فراهم شد و دیجی‌پی به عنوان اولین لندتک همکار این بانک، با استفاده از این سامانه بیمه عمر و سهام را به عنوان وثیقه تسهیلات می‌پذیرد.

به گزارش پیوست، با رونمایی از سامانه توثیق الکترونیکی در فاز کنونی این پروژه امکان وثیقه‌گذاری دارایی‌هایی مثل سهام و بیمه عمر مهیا شده و به زودی سایر دارایی‌های‌افراد هم به این روش‌ها اضافه می‌شود.

بانک صادرات از طریق سامانه توثیق الکترونیکی خود را با نام تجاری «ست» امکان وثیقه‌پذیر کردن دارایی‌های مختلف را فراهم کرد و سرویس‌های اعتباری می‌توانند برای وثیقه‌پذیر کردن دارایی کاربران خود از آن سامانه استفاده کنند.

دیجی‌پی به عنوان یکی از لندتک‌های فعال در بازار  به عنوان اولین مشتری این سامانه همکاری خود با بانک صادرات را آغاز کرد.

یاسر مرادی عضو اجرایی هیئت‌مدیره بانک صادرات در مراسم رونمایی از این سامانه گفت: وثیقه‌گیری و تأمین مالی، تجهیز و تخصیص منابع در دنیای امروز دیگر تنها مختص به بانک‌ها نیست و سایر شرکت‌ها و گروه‌های متعدد این خدمات را ارائه می‌دهند. در عین حال با توجه به دو مشکل ضامن و راهن در مباحث حقوقی و شرایط ضمانت در بانک‌ها و موسسات اعتباری به صورت سلیقه‌ای انجام می‌شود همچنین برخی از دارایی‌های اشخاص امروزه در بانک‌ها به عنوان وثیقه‌های سنتی شناخته نمی‌شود و بانک‌ها از گرفتن آنها به عنوان وثیقه تسهیلات خودداری می‌کنند.

مرادی فراهم کردن زمینه وثیقه‌گذاری تمامی دارایی‌های راکد افراد که تاکنون امکان وثیقه‌گذاری آنها فراهم نبوده، به عنوان وثیقه تسهیلات و همچنین رفع نگرانی‌های حقوقی بانک‌ها و موسسات از بابت مشکلات وثیقه‌گیری را حل می‌کند.

عضو اجرایی هیئت‌مدیره بانک صادرات ایران همچنین با برشمردن مزیت‌های متنوع استفاده از سامانه توثیق الکترونیکی دارایی‌ها برای تمامی بخش‌های اقتصادی و حاکمیتی کشور، کاهش زمان وثیقه‌گذاری به کمتر از ۲۴ ساعت صرفا با داشتن کد سجامی، عدم نیاز مراجعه حضوری به شعب بانک، تنوع در وثیقه‌گذاری، تناسب ارزش وثیقه با میزان تسهیلات دریافتی و همچنین استفاده از برخی دارایی‌های راکد از جمله، طلا، مجوز معدن، سیم‌کارت موبایل، پاداش پایان بازنشستگی، استفاده از مدل‌های بازار سرمایه، چابک‌سازی بانک‌ها و کاهش هزینه‌های بانک‌ها را از جمله مزیت‌های سامانه «ست» عنوان کرد.

مرادی همچنین سیالیت دارایی‌های مالی، کمک به حل مشکل بانک‌ها در رفع ناترازی، ایجاد رونق اقتصادی ‌در کسب و کارها و کمک به ثبات بازار سرمایه را از دیگر مزیت‌های راه‌اندازی سامانه توثیق الکترونیکی سهام عنوان کرد و افزود: این سامانه نه تنها برای بانک صادرات ایران بلکه برای تمامی صنعت مالی کشور قابل استفاده است.

محمد جلال، مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز با اشاره به تصویب قوانین ویژه ایجاد وثایق الکترونیک، افزود: پرداخت الکترونیک به بلوغ رسیده اما تعهد پرداخت در آینده ابزارهای لازم را ندارد و برخی چالش‌ها پدید می‌آید که کاهش دسترسی مالی از جمله تبعات آن است.

او اضافه کرد: بانک صادرات ایران به عنوان یکی از بانک‌های پیشرو رونمایی از سامانه توثیق الکترونیک را رقم زد و توانست به صورت عملیاتی از این ظرفیت رونمایی کند و با رونمایی از این سامانه عملا شاهد شغل حرفه‌ای توثیق الکترونیک نیز خواهیم بود.

هومن امینی، مدیرعامل شرکت دیجی‌پی نیز در این نشست به عنوان مهمترین شریک تجاری بانک صادرات ایران در استفاده از سامانه «ست»، گفت: خریدهای اعتباری در کشورهای همسایه ایران نسبت به خریدهای نقدی ضریب چند برابری دارد.

او افزود: با استفاده از سامانه توثیق الکترونیک می‌توان کمک کرد که مشتریان با آسودگی بیشتری خرید خود را کامل کنند.

https://pvst.ir/gg8

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو