skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

روز دوم همایش بانکداری در تسخیر هوش مصنوعی و تفاهم‌نامه‌ها

سمانه سمیع تحریریه

۳۰ آبان ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱ آذر ۱۴۰۲

شرکت ملی انفورماتیک و معاونت علمی ریاست جمهوری در زمینه هوش مصنوعی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند. شاپرک از سامانه ۳۶۰ رونمایی کرد و تاپ هم اکوسیستم باشگاه مشتریان خود را به کاربران عرضه کرد. این بخشی از اتفاقات روز دوم دهمین همایش سالانه بانکداری الکترونیکی و نظام‌های پرداخت بود.

به گزارش پیوست، در حاشیه دهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت، شرکت ملی انفورماتیک و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری با هدف بسترسازی درجهت توسعه زیست‌بوم مرتبط با هوش مصنوعی در صنعت مالی و بانکی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

طبق این تفاهم‌نامه دو طرف برای ایجاد و توسعه «مرکز تخصصی نیکای» در حوزه هوش مصنوعی با رویکرد حمایت از طرح‌ها و ایده‌های فناورانه آن در صنعت مالی و بانکی همکاری خواهند کرد. همچنین در زمینه پوشش نیازهای استراتژیک و کلان کشور در حوزه صنعت مالی و بانکی و توسعه زنجیره ارزش این صنعت به کمک فناوری هوش مصنوعی و با بهره‌گیری از ظرفیت شرکت‌ها یا واحدهای فناور و دانش بنیان، با یکدیگر همکاری و تعامل می‌کنند.

استفاده از ظرفیت‌های پیش‌بینی شده در قانون جهش تولید دانش بنیان در زیست‌بوم نوآوری و حمایت از تجاری‌سازی طرح‌های فناورانه، ایجاد هسته واحدهای فناور و دانش‌بنیان مبتنی بر نیاز هوش مصنوعی در صنعت مالی و بانکی نیز دیگر موضوع این تفاهم‌نامه است.

سیدمحمدجواد صدری‌مهر، مدیر دفتر توسعه‌زیرساخت‌های زیست بوم نوآوری معاونت علمی ریاست جمهوری در این باره گفت: بحث فناوری شبکه بانکی موضوعی بسیار جدی است و امیدواریم این همکاری آغاز بستری برای نفع شبکه نظام بانکی و مردم باشد.
علیرضا ماهیار، مدیرعامل شرکت ملی انفورماتیک هم در این باره توضیح داد: به گفته مقام معظم رهبری تمام ارکان کشور باید در حوزه هوش مصنوعی فعال باشند و ما هم در بانک مرکزی و شرکت ملی انفورماتیک رسالت‌ و ماموریت‌مان توسعه زیرساخت‌ها و حرکت به سمت بانکداری هوشمند است. در این خصوص هم تفاهم‌نامه‌ای با معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری امضا کردیم تا زیرساخت‌ها سرویس‌ها و مراکز نوآوری و بانکی را به ابزارهای هوش مصنوعی متصل کنیم و بین محصولات یکپارچگی  ایجاد کنیم. در واقع ما می‌خواهیم روند استفاده از هوش مصنوعی را تسهیل و تسریع کنیم.

شاپرک از سامانه ۳۶۰ رونمایی کرد

در بخش دیگری از روز دوم دهمین همایش سالانه بانکداری الکترونیکی و نظام پرداخت، شاپرک از سامانه ۳۶۰ رونمایی کرد. فرهاد فائز، مدیرعامل شرکت شاپرک در این باره گفت: پس از گذشت بیش از هشت سال و انتشار ۱۰۰ شماره از گزارش‌های شفاف و منظم شاپرک نیاز است فصل جدیدی در نحوه و محتوای بولتن ماهانه و سالانه شاپرک ایجاد شود. این تغییر و پوست‌اندازی، در مسیر شفاف‌سازی بیشتر، مشتری‌مداری، هوشمندسازی و ارتباط نزدیک‌تر با بازیگران صنعت پرداخت بوده است.

طبق گفته فائز بولتن تعاملی یا داشبود تعاملی که با عنوان سامانه ۳۶۰ شاپرک اکنون در دسترس است، در ابتدای راه خود برای ارائه گزارش و آمار براساس نیاز ذی‌نفعان صنعت پرداخت است و مسلما با بازخورد بازیگران صنعت و توسعه زیرساخت‌های هوشمند، ارائه گزارش‌های تحلیلی،قابلیت‌های بهتری در این زمینه شکل می‌گیرد.

او در این زمینه توضیح داد: در آبان ماه ۱۴۰۲ با انتشار شماره ۱۰۰ گزارش اقتصادی شاپرک از نسخه تعاملی این گزارش نیز در قالب سامانه ۳۶۰ شاپرک رونمایی شده است. در طول زمان انتشار این گزارش یکی از درخواست‌های پرتکرار در خصوص این گزارش ارائه نسخه‌ای با قابلیت دریافت اطلاعات از آن بوده که امروز با تلاش همکاران در شرکت شاپرک و با ارئه نسخه تعاملی این گزارش امکان دسترسی به تمامی گزارش‌های درج شده در گزارش اقتصادی شاپرک امکان‌پذیر است.

رونمایی بانک پارسیان از اکوسیستم باشگاه مشتریان

تاپ هم در بخش دیگری از رویداد از اکوسیستم باشگاه مشتریان خود رونمایی کرد. کورش پرویزیان مدیرعامل بانک پارسیان در این باره گفت:  اعضای باشگاه مشتریان بانک پارسیان همیشه امکان بهره‌مندی از خدمات بانکی با تخفیف را دارند به‌نحوی‌ که در ودیعه و یا اجاره صندوق امانات برایشان تخفیف ۱۰۰ درصدی لحاظ می‌شود و شرایط ویژه‌ای نیز در دریافت کارت اعتباری بانک پارسیان مخصوص اعضا باشگاه در نظر گرفته‌شده است.

https://pvst.ir/ggb
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو