skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پروتکل IPv6 به سرور ابری آروان اضافه شد

۲۹ آبان ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

آروان‌کلاد امکان استفاده از IPV6 را روی محصول سرور ابری فراهم کرد. IPv6 یک نسخه پیشرفته و به‌روزشده از IPv4 است که به منظور رفع محدودیت‌های آدرس‌دهی و ارائه‌ یک سیستم آدرس‌دهی امن‌تر و کارآمدتر طراحی شده است.

IPv4 با سیستم آدرس‌دهی ۳۲ بیتی تنها می‌تواند حدود ۴.۳ میلیارد آدرس IP منحصربه‌فرد ایجاد کند، در حالی که IPv6 با سیستم آدرس‌دهی ۱۲۸ بیتی توانایی تولید میلیون‌ها آدرس IP یکتا را دارد و قادر است به‌طور تخمینی تمامی دستگاه‌های متصل به اینترنت را پوشش دهد.

آروان‌کلاد این پروتکل جدید را برای محصول سرور ابری عرضه کرده است و در تمامی سیستم‌عامل‌های موجود در سرور ابری از IPv6 پشتیبانی می‌شود.

با IPv6 بیش‌تر آشنا شوید

ارتباطات اینترنتی ما همواره بر پایه‌ی ساختارهای آدرس‌دهی شکل می‌گیرد؛ همین پروتکل‌های IPv6 ،IPv4 و… بر پایه‌ی IP شکل گرفته‌اند. IPها در حکم کارت شناسایی و شناسه‌ی یکتای دنیای اینترنت هستند؛ هر کاربر یا هر سرور یک IP منحصربه‌فرد دارد. امروزه بیش‌تر ارتباطات و اتصالات اینترنتی با همان پروتکل قدیمی IPv4 برقرار می‌شود، اما با توجه به محدودیت آدرس‌دهی ۳۲ بیتی در آینده‌ای نزدیک IPهای یکتا دیگر نمی‌توانند پاسخ‌گوی نیازهای ما باشند و نیازمند ظرفیت جدیدی از آدرس‌دهی هستیم. برای آشنا شدن با مزایای IPv6 ادامه مطلب را از دست ندهید.

مزایای Ipv6

شما با استفاده از سرور IPv6 آروان‌کلاد می‌توانید از کاربردها و ویژگی‌های متعدد آن بهره‌مند شوید؛ قابلیت‌هایی مانند بهبود امنیت با پشتیبانی از IPsec، پیکربندی خودکار دستگاه‌ها، کارایی و بهره‌وری بالاتر و حذف شدن نیاز به Network Address Translation یا همان NAT به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا با افزایش امنیت، کارایی و بهره‌وری سرویس‌های خود را بهتر مدیریت کنند و پاسخ‌گوی نیازهای به‌روز و مستمر دنیای فناوری باشند.

بهبود امنیت

IPv6 آروان‌کلاد با ارایه‌ی قابلیت‌های جدید امنیتی، متخصصان دل‌نگران امنیت را خاطرجمع کرده است؛ به‌عبارت ساده‌تر، پروتکل نسخه‌ی ۶ با پشتیبانی داخلی از IPsec این امکان را فراهم می‌کند تا اطلاعات میان کاربر و سرویس‌های کسب‌وکارتان به‌شکل سرتاسری رمزنگاری شود. در حالی‌که IPv4 این امکان را به‌طور پیش‌فرض و راحت در اختیار مدیران شبکه و زیرساخت قرار نمی‌داد.

پیکربندی خودکار

پروتکل نسل ۴ در ابتدای استفاده نیازمند آن است که آدرس IP به آن اختصاص دهید یا دستگاه را شماره‌گذاری کنید، اما در IPv6 تمامی این تنظیمات اولیه را پروتکل به‌شکل خودکار انجام می‌دهد تا در زمان کوتاه‌تری متصل شوید. ویژگی Self-Configuration استفاده از دستگاه‌های اینترنت اشیا را کاربردی‌تر و مفیدتر می‌کنند.

بدون نیاز به ترجمه‌ی آدرس (NAT)

در پروتکل IPv4 به‌دلیل ذاتی محدودیت آدرس‌دهی، متخصصان میان‌برهایی برای استفاده بیش‌تر از چند IP ابداع کردند که معروف‌ترین‌شان NAT یا Network Address Translation نام دارد. در حال حاضر با استفاده از IPv6 دیگر نیازی به استفاده از این روش‌ها ندارید.

کارایی و بهره‌وری بیش‌تر

پروتکل IPv6 ساختار هدر ساده‌ای دارد و این موضوع باعث می‌شود تا امکان پردازش بهتر بسته‌ها (پکت‌ها) را ممکن شود و در نتیجه شبکه هنگام تحمل بارهای ترافیکی سنگین با اختلال کم‌تری روبه‌رو شود و بتواند همواره سرعت و کارایی خود را حفظ کند.

با استفاده از IPv6 رایگان آروان کلاد زیرساخت خود را توسعه دهید

IPv6 با ارایه‌ی طیف وسیعی از مزیت‌های کاربردی به شما این امکان را می‌دهد تا با امنیت و بهره‌وری بیش‌تر، سرویس‌های متعدد خود را پیکربندی کنید و به‌عنوان کسب‌وکاری نوین و پیش‌گام شناخته شوید. با این‌حال، انتخاب بین نسل ۴ و ۶ به سازمان شما و نیازهای‌تان (امنیت، مقیاس‌پذیری و میزان سازگاری) بستگی دارد.

 

https://pvst.ir/gfu

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو