skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

فرزین فردیس: هوش مصنوعی کسی را از بازار کار حذف نمی‌کند

۲۷ آبان ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

فرزین فردیس عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی تهران در رویداد «خلق ثروت در آستانه دگرگونی» که با هدف بررسی و ارزیابی آثار و تبعات گسترش استفاده از هوش مصنوعی برگزار شده بود اعلام کرد: به نظر من هوش مصنوعی کسی را از بازار کار حذف نمی‌کند، اما افرادی که بلد هستند با هوش مصنوعی کار کنند، دیگرانی را که بلد نباشند با هوش مصنوعی کار کنند را حذف خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، مرکز نوآوری و تحول دیجیتال اتاق بازرگانی تهران  رویداد «خلق ثروت در آستانه دگرگونی» را با هدف بررسی و ارزیابی آثار و تبعات گسترش استفاده از هوش مصنوعی برگزار کرد. رئیس مرکز نوآوری و تحول دیجیتال اتاق بازرگانی تهران سحر بنکدارپور در این رویداد گفت: این روزها مباحث زیادی در مورد خطرات و مزایای هوش مصنوعی برای کسب‌وکار گفته می‌شود اما کمتر بنگاهی نسبت به این مساله حساس و آگاه است که هوش مصنوعی چه ارزش‌هایی می‌تواند برای کسب‌وکارش خلق کند.

او افزود: معمولاً چالش شرکت‌های برای استفاده از هوش مصنوعی به مشکلات مدیریتی برمی‌گردد چون در وهله اول، این مدیران بنگاه‌ها هستند که باید درک درستی از هوش مصنوعی و ارزش افزوده‌ای که می‌تواند برای کارکرد بنگاه خلق کند، به دست بیاورند. به همین دلیل این رویداد مختص مدیران عامل و مدیران ارشد بنگاه‌ها برگزار شده است که امیدواریم بهره کافی برای شرکت‌کنندگان در برداشته باشد. اکنون در عصر انقلاب چهارم صنعتی به سر می‌بریم و چه بسا با سرعت بالای پیشرفت در حوزه فناوری و نوآوری‌های جدید، در آستانه انقلاب صنعتی پنجم قرار بگیریم. از این رو یادگیری و داشتن درک درست از مفاهیمی مانند هوش مصنوعی برای تداوم و بقای کسب‌وکارها اجتناب‌ناپذیر است.

هوش مصنوعی کسی را از بازار کار حذف نمی‌کند اما…

 

فرزین فردیس عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی تهران نیز طی سخنانی به اختراع ماشین بخار توسط جیمز وات اشاره کرد که تقریباً همزمان با دوره‌ای بود که نادرشاه افشار در امپراتوری ایران مشغول جنگ و کشورگشایی بود و از اثر فوق‌العاده ماشین بخار بر توسعه و پیشرفت امپراتوری بریتانیا و فاصله گرفتن این سرزمین از نظر صنعتی از دیگر رقبایش در جهان سخن گفت.

او با اشاره به جذابیت هوش مصنوعی در داخل و خارج و پرداختن به آن به ویژه در حوزه بازار کار گفت:‌ به نظر من هوش مصنوعی کسی را از بازار کار حذف نمی‌کند اما افرادی که بلد هستند با هوش مصنوعی کار کنند، دیگرانی را که بلد نباشند با هوش مصنوعی کار کنند، حذف خواهند کرد.

فرزین فردیس یکی از وظایف اتاق تهران در عصر انقلاب صنعتی چهارم را بررسی روندهایی عنوان کرد که برهم‌زننده فضای کسب‌وکار هستند و هم می‌توانند فرصت باشند و هم تهدید. او گفت: ما این روندها را بررسی می‌کنیم و با اعضای اتاق به اشتراک می‌گذاریم تا آنها را برای مواجهه با این فضا آماده کنیم.

در ادامه این رویداد، مدیرعامل و هم‌بنیانگذار aiAble  محمد اسلامی، هم‌بنیانگذار aiAble در مورد ضرورت توجه به توسعه کاربرد هوش مصنوعی و تغییراتی که در فضای کسب‌وکار ایجاد می‌کند پرداخت و از تشریح ماهیت هوش مصنوعی و پیامدها و کارکردهای آن در حوزه‌های مختلف صحبت کرد و بر ضرورت کسب آگاهی بیشتر فعالان اقتصادی از توسعه کاربرد هوش مصنوعی تاکید کرد.

https://pvst.ir/gez

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو