skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

دبیر شورای عالی فضای مجازی: هوش مصنوعی را نباید به یک حوزه محدود کرد

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۲۴ آبان ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

دبیر شورای عالی فضای مجازی در رویداد هوش مصنوعی و سلامت گفت: هوش مصنوعی هسته علمی متمرکز دارد که برای عملیاتی شدن آن نیاز است در بخش‌های مختلف خودش را نشان دهد، برای همین نمی‌شود آن را به یک حوزه خاص محدود کرد.

به گزارش پیوست، این رویداد امروز (۲۴ آبان ۱۴۰۲) در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد. محورهای این رویداد، تشخیص تداخلات دارویی، دستیار هوشمند خودمراقبتی و کاهش مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی با استفاده از هوش مصنوعی است.

محمد امین آقامیری، دبیر شورای عالی فضای مجازی در این رویداد گفت: یکی از مصادیق حدیث العلم سلطان، هوش مصنوعی است. هوش مصنوعی یک موضوع خاص نیست که در حوزه خودش رشد کند. هوش مصنوعی یک هسته علمی متمرکز دارد و برای عملیاتی شدنش نیاز است در بخش‌ها مختلف خودش را نشان دهد برای همین نمی‌شود آن را به یک حوزه خاص محدود کرد.

او ادامه داد: اگر سیاست کشورها را بررسی کنیم سه رویکرد جدی در این رابطه وجود دارد: برخی روی پژوهش‌های بنیادی برای تقویت هسته بنیادی هوش مصنوعی تمرکز کرده‌اند. برخی دیگر روی پژوهش‌های کاربردی تمرکز کرده‌اند و بر اساس نیازمندی‌های کاربردی‌شان این پژوهش‌ها را انجام داده‌اند. برخی کشورها روی توسعه کاربرد کار کرده‌‌ و از انتهای مسیر شروع کرده‌اند.

رئیس مرکز ملی فضای مجازی همچنین بیان کرد: باید در کلان کشور وحدت رویه‌ای وجود داشته باشد. به همین منظور در‌ مجلس تدوین سند توسعه هوش مصنوعی به عهده شورای عالی فضای مجازی گذاشته شده است. در همین راستا بخش سلامت به دلیل تاثیر مستقیمش بر زندگی روزمره مردم مورد توجه قرار گرفت. در این حوزه اتفاق بسیار بسیار نادری را شاهدیم. هوش مصنوعی می‌تواند با افزایش بهداشت عمومی و کاهش هزینه‌های درمان به بدنه پزشکی کمک می‌کند و از هزینه‌های دولت کم می‌کند.

در این رویداد ۲۰۸ محصول و ایده ارائه شد که ۶۰ درصد متعلق به افراد حقیقی و ۴۰ درصد مرتبط با شرکت‌های حقوقی است.

https://pvst.ir/ged
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو