skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اپراتورهای همراه با خودروسازان تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

۲۳ آبان ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۴ آبان ۱۴۰۲

همراه اول و ایرانسل در حاشیه نمایشگاه تحول صنعت خودرو، تفاهم‌نامه همکاری در زمینه «پیاده‌سازی سامانه تماس اضطراری» با صنعت خودروسازی کشور به امضا رساندند.

در حاشیه دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو که در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود، دو اپراتور تلفن همراه کشور تفاهم‌نامه‌های ۶ جانبه‌ای را به امضا رساندند که محوریت‌ها آنها تحول صنعت خودروسازی و امداد جاده‌ای است.

تفاهم‌نامه ۶ جانبه همکاری با موضوع پیاده‌سازی سامانه تماس اضطراری (e-call)، میان ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان حمل و نقل و فضایی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، معاونت صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت، گروه صنعتی ایران خودرو، همراه اول، ایرانسل و سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به امضا رسید.

این تفاهم‌نامه با هدف کاهش خسارات مادی و معنوی تصادف‌های جاده‌ای، بین طرفین به امضا رسید و بر اساس آن، سامانه تماس اضطراری (e-call) در استان‌های اصفهان، البرز و سمنان پیاده‌سازی می‌شود. این سامانه، سخت افزار پیاده‌سازی شده بر روی خودروها است که در صورت وقوع تصادفات جاده‌ای، با مرکز امداد و نجات تماس گرفته و حادثه را به نهادهای امدادی گزارش می‌کند.

همچنین تفاهم‌نامه همکاری بین مرکز تحقیق و توسعه همراه اول و ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با حضور منوچهر منطقی، رئیس این ستاد و وحید شاه منصوری، رئیس مرکز تحقیق و توسعه همراه اول با هدف همکاری در زمینه تحقیق و پژوهش، طراحی و توسعه فناوری‌ها و محصولات حوزه فناوری‌های حمل و نقل پیشرفته و فضایی با تکیه بر توانمندی‌ها و ظرفیت‌های دو طرف و توانمندسازی زیست‌بوم این حوزه امضا شد.

شناسایی و معرفی نیازمندی‌های همراه اول در حوزه فناوری‌های مرتبط با حمل و نقل پیشرفته و فضایی، شناسایی و معرفی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های این اپراتور برای توسعه فناوری‌ها و محصولات در موضوع تفاهم‌نامه، توسعه بازار برای محصولات مشترک توسعه داده شده در قالب‌هایی نظیر ایجاد کنسرسیوم‌، تضمین خرید، مشارکت استراتژیک، سرمایه‌گذاری مشترک، بازاریابی و بازارسازی برای محصولات و فناوری‌های مشترک توسعه داده شده و برگزاری رویدادهای نوآوری و فناوری با هدف شناسایی تیم‌های مستعد از مهمترین محورهای این تفاهم‌نامه است.

https://pvst.ir/ge9

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو