skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سومین دوره مسابقات ملی مهارت در حوزه امنیت سایبری آغاز شد

۱۶ آبان ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

سومین دوره مسابقات ملی مهارت در حوزه امنیت سایبری با حمایت شرکت اسپارا آغاز شد و شرکت‌کنندگان از امروز ۱۶ آبان به مدت ۳ روز در دانشگاه خاتم به رقابت می‌پردازند.

به گزارش روابط عمومی اسپارا، سومین دوره مسابقات ملی مهارت در حوزه امنیت سایبری در ۳ سطح شهرستانی، استانی و کشوری برگزار می‌شود. جامعه هدف مسابقات ملی مهارت در حوزه امنیت سایبری، نوجوانان و جوانان تا سن ۲۴ سال است که به این حوزه علاقه داشته و انگیزه و کنجکاوی لازم برای یادگیری بیشتر دارند. این مسابقات مانند سال‌های گذشته توسط شرکت امنیت سایبری اسپارا به مدت ۳ روز در دانشگاه خاتم برگزار می‌شود.

تعریف چارچوب مهارت برای تربیت متخصص

اگرچه ضرورت استفاده از نیروی متخصص در حوزه‌ امنیت سایبری بر کسی پوشیده نیست اما چالش اصلی، تامین این نیروی متخصص برای پرکردن مشاغل حساس و مهم است که تنها محدود به کشور ما هم نبوده و مشکلی جهانی به‌شمار می‌رود.

اسپارا برای برطرف‌کردن این چالش، از «چارچوب مهارت» استفاده می‌کند. این چارچوب شامل برگزاری دوره‌های آموزش عملی تحت‌نظر بهترین متخصصان حوزه‌‌ امنیت سایبری در ایران، با بهره‌گیری از به‌روزترین منابع و رو‌ش‌های آموزشی است که هسته‌ مرکزی آن را مسابقات مهارت در حوزه‌ امنیت سایبری تشکیل می‌دهد.

هدف این طرح، برگزاری باکیفیت اردوهای آمادگی و مسابقات مهارت در سطح کشوری و جهانی و نیز ترغیب و تشویق افراد به شرکت در مسابقات است. افراد شرکت‌کننده در این طرح، از آنجا‌ که در سطح کلاس جهانی آموزش می‌بینند و مهارت کسب می‌کنند، می‌توانند به نیروی کار ماهر در بازار کار ایران تبدیل شده و به‌این‌ترتیب، معضل کمبود نیروی متخصص در حوزه‌ امنیت سایبری تا حدی برطرف شود.
بر این اساس سومین دوره مسابقات ملی مهارت امروز سه‌شنبه ۱۶آبان با حضور۲۳ شرکت‌کننده از شهرهای مختلف کشور آغاز شده و این افراد قرار است که در مدت سه روز و در بخش‌های Infrastructure hardening،Blue team و Red team با یکدیگر به رقابت بپردازند.
در آخرین روز و پس از مشخص‌شدن امتیازها، افراد برتر به اردوهای آموزشی اسپارا راه پیدا می‌کنند و در کنار متخصصان و کارشناسان این شرکت، برای رفتن به مسابقات جهانی مهارت سال ۲۰۲۴ آماده می‌شوند.

مسابقات جهانی مهارت ۲۰۲۴ قرار است شهریور ۱۴۰۳ در شهر لیون فرانسه و در ۶۲ رشته مختلف برگزار شود.

یک روز قبل از مسابقات ملی مهارت

یک روز قبل از شروع مسابقات، اسپارا میزبان تمام افرادی بود که از شهرهای مختلف ایران برای شرکت در مسابقات امنیت سایبری به تهران آمدند؛ آن‌ها یک روز را در اسپارا گذرانند و با محیط و تیم‌های حاضر در شرکت و فعالیت‌هایی که انجام می‌دهند آشنا شده و سوالات‌شان را از اعضای تیم‌ها پرسیدند.
در انتها بسته‌های خوشامدگویی به هر یک از شرکت‌کننده‌ها اهدا شد. این بسته‌ها در راستای مسئولیت اجتماعی اسپارا که حفاظت از گونه‌های جانوری در حال انقراض کشور است، آماده شده بود.
اسپارا بر این باور است که امنیت، حق طبیعی هر موجود زنده‌ای (اعم از انسان‌، جانوران و گیاهان) است و به‌همین دلیل کمپینی راه‌اندازی کرده تا بتواند با تهیه فنس و قفس‌های درمانی، در نگهداری و مراقبت از این گونه‌های جانوری، قدم بردارد.

تاریخچه‌ مسابقات جهانی مهارت

مسابقات جهانی مهارت، رویدادی است که از تمام جوانان در سراسر دنیا و با هر تخصص و مهارتی دعوت می‌کند تا در آن شرکت کنند. هدف این رویداد، پرورش مهارت‌های زندگی در کنار مهارت‌های تخصصی است تا افراد بتوانند برای زندگی و آینده شغلی خودشان آماده شوند.

نخستین دوره از مسابقات جهانی مهارت، سال ۱۹۵۰ در شهر مادرید اسپانیا برگزار شد و به‌دلیل اهمیت بسیار زیاد موضوع امنیت سایبری، این رشته از سال ۲۰۱۹ به‌صورت رسمی به رشته‌های مسابقات جهانی مهارت افزوده شد.

در آخرین دوره از مسابقات بین‌المللی مهارت که سال ۲۰۲۲ در کره جنوبی برگزار شد، «امیر فرزام حسینی» و «امیرمحمد جهانگیرزاد» توانستند در رشته امنیت سایبری مدال برنز را به دست آورند.

https://pvst.ir/gcd

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو