skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سینماتیکت ۴۲ درصد از سهم بازار فروش بلیت را به خود اختصاص داده است

۱۶ آبان ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

سامانه فروش بلیت «سینماتیکت» در نیمه اول امسال با فروش بیش از ۴ میلیون بلیت، حدود ۴۲ درصد از سهم بازار فروش را به خود اختصاص داده است.

سامانه فروش بلیت «سینماتیکت» در نیمه اول امسال با فروش بیش از ۴ میلیون بلیت، حدود ۴۲ درصد از سهم بازار فروش را به خود اختصاص داد که با توجه به بررسی‌های صورت گرفته این رقم در فروش آنلاین ۸۹.۲۲ درصد برآورد شده است.

بر اساس گزارش۶ ماهه این سامانه، فیلم «فسیل» که در گروه کمدی‌های پرفروش امسال قرار دارد، با ۲میلیون و ۴۳۰ هزار و ۶۷۳ بلیت خریداری شده، صدرنشین جدول فروش سینماتیکت شده است.

بعد از آن یک فیلم کمدی دیگر یعنی «شهر هرت» با فروش حدود ۶۰۰هزار قطعه بلیت در رده دوم و درام «سه کام حبس» هم با ۲۱۹هزار و ۵۵۰ بلیت فروخته شده، جایگاه سوم را به خود اختصاص داده‌است. همچنین فیلم‌های «آهنگ دو نفره» با فروش ۱۶۸هزار و ۴۳۶ بلیت و «کت چرمی» با ۱۶۱هزار و ۷۵۶ قطعه بلیت فروخته شده، در رده‌های بعدی قرار دارند.

«ملاقات خصوصی»، «غریب»، «بخارست» و «عروس خیابان فرشته» هم به ترتیب پرفروش‌های نیم سال اول ۱۴۰۲ در سینماتیکت هستند.

بر همین اساس پردیس سینمایی «ایران‌مال» در صدر جدول بیشترین انتخاب مردم برای سینمارفتن قرار دارد و بعد از آن هم پردیس سینمایی «کورش» ، پردیس سینمایی «آزادی»  و پردیس سینمایی «ملت»  رده‌های بعدی انتخاب مردم برای تماشای فیلم را به خود اختصاص دادند.

همچنین بعد از تهران و البرز  استان‌های خراسان رضوی،  اصفهان، فارس و قم در رده‌های بعدی قرار دارند.

این مجموعه که در ۶ماه اول امسال فروش آنلاین بلیت ۱۲۸ تئاتر کمدی و غیرکمدی را نیز پوشش داده، در مجموع ۳۳۶ هزار و ۶۸۶ بلیت در این حوزه فروخته که از این آمار ۹ هزار ۴۳۷ بلیت به نمایش‌های غیرکمدی و ۳۲۷ هزار و ۲۴۹ بلیت خریداری شده هم به تئاترهای کمدی تعلق دارد.

در کنار این‌ها سینماتیکت که مدتی است در حوزه فروش بلیت کنسرت هم فعالیت می‌کند، از این منظر هم مورد توجه مخاطبان قرار گرفته و در نیمه اول سال ۲۰هزار و ۴۲۴ بلیت توسط این سامانه به فروش رسیده است.

بر اساس این گزارش، اردیبهشت‌ماه با فروش یک میلیون و ۱۲۴هزار و ۷۷۴ بلیت پرمخاطب‌ترین ماه سینمایی در شش ماه نخست سال محسوب می‌شود. بعد از آن فروردین با یک میلیون و ۱۲ هزار بلیت و اولین ماه تابستان هم با فروش بیش یک میلیون دومین و سومین ماه محبوب برای سینمادوستان بوده است.

https://pvst.ir/gc9

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو