skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

حمایت ۷ هزار میلیارد تومانی از شرکت‌های ICT

۱۵ آبان ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۶ آبان ۱۴۰۲

رئیس صندوق نوآوری از حمایت ۷ هزار میلیارد تومانی از شرکتهای ICT خبر داد و گفت که صندوق نوآوری و شکوفایی در دولت سیزدهم ۱۳ همت تسهیلات به دانش بنیان‌ها داده است.

به گزارش پیوست، به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، محمدصادقیان خیاطیان، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به اینکه صندوق نوآوری و شکوفایی در دولت سیزدهم ۱۳ همت تسهیلات به دانش بنیان‌ها ارائه کرده است، گفت: ما در این دولت سالیانه به طور میانگین ۶۶۰۰ میلیارد تسهیلات به این شرکت‌ها اعطا کرده‌ایم که ۲.۸ رشد نسبت به دولت قبل را نشان می‌دهد. همچنین صندوق نوآوری با اعطای ۴۰۸ میلیارد تومان قرارداد تسهیلات به صندوق‌های پژوهش و فناوری، زمینه فعالیت گسترده این صندوق‌ها در سراسر ایران را فراهم کرده است.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در نشست مشترک مسئولان صندوق نوآوری و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اولویت‌ دستگاه‌های اجرایی و نیازهای کشور و حمایت از دانش‌بنیان‌ها گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان یکی از وزارت‌خانه‌های مهم و زیرساختی نقشی بسیار پررنگ در رویکرد جدید صندوق دارد. از سوی دیگر وزیر ارتباطات نیز عضوی از هیئت امنای صندوق نوآوری است و بنابراین ارائه گزارشی از اقدامات صندوق به وزیر ارتباطات نیز برای ما از این حیث اهمیت دارد.

خیاطیان درباره حمایت دولت از این زیست بوم ادامه داد: ما به دنبال یک هدف هستیم و آن این است که از همگرایی موجود در دولت، برای حمایت از زیست‌بوم دانش‌بنیان استفاده کنیم. اکنون همه اجزای دولت پای کار توسعه اقتصاد دانش‌بنیان آمده‌اند و ما نیز به دنبال این هستیم که همکاری‌ها را به شکل سامان‌مند ایجاد و از پراکندگی و کار جزیره‌ای عبور کنیم.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی همچنین با بیان اینکه امروز تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در کشور به ۹۲۲۰ شرکت دانش‌بنیان رسیده که ۲۶۶ هزار نفر در آنها مشغول به فعالیت هستند، گفت: در این میان صندوق نوآوری ۷۹ خدمت شامل ۲۰ مدل تسهیلات، هفت مدل ضمانت‌نامه و ۴۴ خدمت بلاعوض توانمندسازی به این شرکت‌ها اعطا می‌کند.

به گفته خیاطیان، صندوق نوآوری از ابتدای تأسیس تاکنون ۴۶ همت خدمات مالی به شرکت‌های دانش بنیان ارائه کرده است که از این بین ۲۵ همت شامل تسهیلات و ۱۳ همت شامل ضمانت‌نامه است.

او درباره جذب سرمایه ادامه داد: از این میزان خدمات مالی، هفت همت از طریق بخش خصوصی برای زیست‌بوم نوآوری جذب شده است. ۱۸۶ میلیارد تومان هم در قالب خدمت بلاعوض توانمندسازی به شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه شده که این اعداد با همکاری شبکه بانکی کشور و بازار سرمایه در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان قرار گرفته است.

خیاطیان از دیگر همکاران صندوق نوآوری در حوزه تأمین مالی فناوری را صندوق‌های پژوهش و فناوری نام برد و افزود: با حمایت صندوق نوآوری ۷۱ صندوق پژوهش و فناوری در سراسر استان‌ها و در حوزه‌های تخصصی مختلف شکل گرفته است که میزان کل سرمایه آنها امروز به ۳ هزار و ۳۰۱ میلیارد تومان می‌رسد.

او در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه از بین ۹۲۲۰ شرکت دانش بنیان، ۲۸۰۰ شرکت در حوزه ICT فعالیت دارند، گفت: از این تعداد ۱۲۷۵ شرکت از صندوق نوآوری تسهیلات دریافت کرده‌اند که شامل ۳۵۹۹ فقره تسهیلات به مبلغ ۴,۸۱۴ میلیارد تومان بوده است. همچنین صندوق نوآوری تاکنون ۱۵۵۵ فقره ضمانت‌نامه به مبلغ ۲,۲۸۴ میلیارد تومان به شرکت‌های دانش بنیان فعال در حوزه ICT اعطا کرده است.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی توضیح داد: تاکنون ۴۱ میلیارد تومان هم‌سرمایه‌گذاری میان صندوق نوآوری و صندوق‌های پژوهش و فناوری فعال در حوزه ICT و نیز ۱۷۹ میلیارد تومان هم‌سرمایه‌گذاری با صندوق‌های جسورانه فعال در این حوزه صورت گرفته است.

او با اشاره به اینکه اهداف راهبردی صندوق نوآوری مطابق برنامه هفتم توسعه ایجاد ۵۰۰ هزار فرصت شغلی جدید است، گفت: تا پایان برنامه هفتم توسعه باید ۶ هزار میلیون یورو توسعه صادرات و ۶۶۰۰ همت فروش محصولات دانش بنیان حاصل شود.

https://pvst.ir/gc5

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو