skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

عکس‌های جعلی جنگ اسرائیل و غزه به فروش می‌رسد

فاطمه نظر محمدی عضو تحریریه

۱۲ آبان ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

عکس‌ جعلی جنگ اسرائیل غزه

شرکت ادوبی تصاویری جعلی از جنگ اسرائیل و غزه را که با هوش مصنوعی ساخته شدند، می‌فروشد. در پی این، برخی نشریات آنلاین خارجی از تصاویری فوتورئالیستی از Adobe Stock مربوط به یک حمله موشکی استفاده کرده‌اند؛ بدون اینکه آن را جعلی معرفی کنند.

به گزارش پیوست، نشریه استرالیایی برخط “Crikey” با اعلام این خبر نوشته است که در میان اطلاعات جعلی فراوانی که در مورد جنگ اسرائیل و غزه در رسانه‌های اجتماعی در حال به اشتراک‌گذاری و دست به دست شدن است، این تصاویر نیز بدون اعلام اینکه واقعی هستند یا نه، استفاده می‌شوند.

بخش هوش مصنوعی شرکت ادوبی به کاربران خود اجازه می‌دهد تا تصاویری که با هوش مصنوعی تولید می‌شود را آپلود کنند تا به فروش برسد. هرچند این شرکت از کاربران خود می‌خواهد اعلام کنند که هر یک از تصاویر با هوش مصنوعی تولید شده یا خیر.

این درحالی‌ست که به کاربرانی که در Adobe Stock جست‌وجو می‌کنند، ترکیبی از تصاویر واقعی و تولیدشده توسط هوش مصنوعی نشان داده می‌شود. این در مورد تصاویر مربوط به اسرائیل، فلسطین، غزه و حماس نیز صادق است. با این وجود، برخی از رسانه‌های خبری آنلاین کوچک، وبلاگ‌ها و خبرنامه‌ها بدون اعلام اینکه توسط هوش مصنوعی ساخته شده یا نه، از این تصاویر استفاده کرده‌اند و مشخص نیست که این نشریات یک تصویر جعلی را منتشر کرده‌اند یا خیر

یکی از مدرسان ارشد RMIT که در حال تحقیق در مورد استفاده از تصاویر تولیدشده با هوش مصنوعی‌ست به  “Crikey” می‌گوید نگرانی‌هایی در مورد شفافیت استفاده از تصاویر ساخته‌شده با هوش مصنوعی و اینکه آیا مخاطبان سواد کافی برای تشخیص استفاده از آنها را دارند یا خیر، وجود دارد.به گفته او، این تصاویر ممکن است مردم را گمراه، واقعیت را تحریف کند. در حالی که تصاویر تولیدشده با هوش مصنوعی می‌توانند یک ابزار باشند،

او همچنین درباره استفاده نادرست از آن‌ها هشدار می‌دهد: «لازم نیست بیش از حد محتاط باشید، از همه چیز بترسید، زیرا دلایل خوبی برای استفاده از آن‌ها وجود دارد. اما باید کمی خرد و احتیاط داشته باشید.»

https://pvst.ir/gbd

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو