skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر
انتخاب سردبیر

پرداخت‌یارها به سرویس‌های استعلام هویتی و مالیاتی دسترسی پیدا کردند

۹ آبان ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۰ آبان ۱۴۰۲

در مصوبه جدید کارگروه تعامل‌پذیری دولت الکترونیکی، سازمان امور مالیاتی مکلف به ارائه سرویس استعلام وضعیت ثبت‌نام مالیاتی به شرکت‌های پرداختیاری شد. ارائه سرویس‌های انطباق اطلاعات هویتی و کدپستی از طریق مرکز تبادل اطلاعات به شرکت‌های پرداخت‌یاری بخش دیگری از مصوبه امروز کارگروه تعامل‌پذیری دولت الکترونیکی بود.

به گزارش پیوست، در جلسه امروز (۹ آبان) کارگروه تعامل‌پذیری دولت الکترونیکی، ارائه سرویس‌های انطباق اطلاعات هویتی و استعلام وضعیت‌ ثبت‌نام مالیاتی به شرکت‌های پرداخت‌یاری تصویب شد. این طرح بنا به درخواست شرکت‌های پرداخت‌یاری برای اجرای مواد ۱۰ و ۱۱ قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان در جلسه کارگروه تعامل‌پذیری دولت الکترونیکی مطرح و در نهایت با موافقت اعضای این کارگروه به تصویب رسید.

بر این اساس، از این پس شرکت‌های پرداخت‌یاری می‌توانند از طریق مرکز ملی تبادل اطلاعات به سرویس‌های تطبیق اطلاعات هویتی و سرویس استعلام کد پستی دسترسی پیدا کنند و در ارائه درگاه پرداخت اینترنتی(IPG) به مشتریان خود از این سرویس‌های تطبیق هویتی و  استعلام مکانی استفاده کنند. 

در مصوبه کارگروه تعامل‌پذیری دولت الکترونیکی آمده است: «سرویس‌های انطباق اطلاعات هویتی و سرویس استعلام کد پستی از طریق کارورهای‌ مرکز ملی تبادل اطلاعات در اختیار شرکت‌های پرداخت‌یاری قرار گیرد».

همچنین قرار شد سازمان امور مالیاتی به شرکت‌های پرداخت‌یاری یک سرویس استعلامی ارائه کند. به این ترتیب شرکت‌های پرداخت‌یاری می‌تواند از وضعیت ثبت‌نام مالیاتی مشتریان خود اطلاع پیدا کنند و ارائه درگاه پرداخت اینترنتی را با توجه به وضعیت ثبت‌نامی درخواست‌دهنده انجام دهند. 

در متن مصوبه کارگروه تعامل‌پذیری عنوان شده است: «سازمان امور مالیاتی یک سرویس به نام «استعلام وضعیت ثبت‌نام مالیاتی» را از طریق کارورهای‌ مرکز ملی تبادل اطلاعات برای ارائه به شرکت‌های پرداخت‌یاری ارائه نماید».

در ادامه این مصوبه میزان دسترسی شرکت‌های پرداخت‌یاری به اطلاعات سازمان امورمالیاتی مشخص شده است. بر این اساس، میزان دسترسی شرکت‌های پرداخت‌یاری در دو محور ثبت‌نام‌ یا عدم ثبت‌نام و مقدار عددی خواهد بود. در متن مصوبه اشاره شده است: «این سرویس در ورودی شناسه ملی به همراه کد رهگیری ثبت‌نام مالیاتی و در خروجی دو قلم اطلاعاتی بلی/خیر(بلی به معنی ثبت‌نام تا مرحله تعیین‌شده توسط امور مالیاتی و خیر به معنی عدم تکمیل ثبت‌نام) و یک مقدار عددی که در صورت اعلام عدم تکمیل ثبت‌نام(مقدار برگشتی خیر) این قلم اطلاعاتی یک عدد نشانگر شماره مرحله در فرایند ثبت‌نام امور مالیاتی است».

https://pvst.ir/gam

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو