skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

طرح «مدیریت شبکه‌ای ارز» تدوین می‌شود

۱ آبان ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲ آبان ۱۴۰۲

عضو کمیسیون صنایع مجلس از تدوین طرحی به نام «مدیریت شبکه‌ای ارز» خبر داد که بر اساس آن اسکناس دلار از چرخه اقتصادی حذف و مدیریت ارزی در شبکه دیجیتالی ارزی انجام می‌شود.

رضا تقی‌پور، رئیس فراکسیون هوش مصنوعی و حکمرانی داده‌ها، به خبرگزاری خانه ملت گفت: در حال حاضر مدیریت ارزی کشور سامان ندارد و برخلاف تاکید‌های صورت‌گرفته، هنوز مشکلاتی در این بخش وجود دارد. از زمانی که آقای فرزین سکان بانک مرکزی را بر عهده گرفته، ما چندین جلسه با او در زمینه رفع مشکلات ارز چند نرخی برگزار کردیم.

او در ادامه به موضوعاتی مانند بهره‌مندی از عصر اطلاعات و استفاده از فناوری‌ها در رابطه با مشکلات ارزی اشاره کرد که در جلسه با بانک مرکزی مطرح شده است و گفت: در این جلسات و در قالب طرح تدوین‌شده ارزی به رئیس بانک مرکزی پیشنهاد دادیم که اسکناس دلار از چرخه اقتصادی حذف و همه مدیریت ارزی از جمله تحصیل، تخصیص و توزیع ارز در شبکه دیجیتالی ارزی لحاظ شود.

به گفته او در این طرح پیشنهاد شده به مردم کارت ارزی داده شود و ATMهای مورد نیاز در مرزهای خروجی باشد تا زمانی که افراد پاسپورت خود را دریافت و پای سفر به هواپیما ارزشان را دریافت کنند. تقی‌پور با اشاره به در نظر گرفتن برخی از گشایش‌های اقتصادی و بین‌المللی گفت: با در نظر گرفتن این گشایش‌ها می‌توان با برخی از کشورها در زمینه بهره‌مندی از کارت‌های منطقه‌ای و جهانی صحبت کرد تا این کارت‌ها در خارج از کشور هم مورد استفاده قرار گیرد.

او به حذف اسکناس دلار از چرخه اقتصاد اشاره کرد و توضیح داد: در قالب این طرح عنوان شده اسکناس دلار حذف و گردش اسکناس ممنوع شود. به‌واقع این پیشنهاد امکان‌پذیر و مبتنی بر داده‌های ملی و کشور است و امیدواریم این طرح که می‌تواند آرامشی به بازار ارز بدهد، مد نظر قرار گیرد.

https://pvst.ir/g78

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو