skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اقتصاد دیجیتال

تحریریه پیوست

مخالفت دولت با ایجاد هرگونه سکوی ملی یا انحصار در شناسه یکتای مرسولات

تحریریه پیوست

۲۵ مهر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۹ دی ۱۴۰۲

دولت با ایجاد سکوی ملی مخالف است

دولت با ایجاد هرگونه سکوی ملی و یا انحصار در شناسه یکتای مرسولات و خلط کردن پست با توزیع کالا و تجارت الکترونیکی مخالف است و بندی که در برنامه هفتم تصویب شده، در لایحه دولت نبوده است.

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی،  علیرضا شاه‌میرزایی معاون تجارت و خدمات وزارت صمت، با تاکید بر اینکه حوزه توزیع کالا و تحویلدهی کالا بسیار متنوع و وسیع است، گفت: متاسفانه این بند قانونی که در مجلس، با توجه اعلام مخالفت دولت تصویب شد، مشکلات زیادی ایجاد می‌کند و حتی از نظر واژگان و جمله‌بندی هم مشکل دارد. در یک جای این متن از واژه پست استفاده شده ولی در جای دیگر از واژه توزیع کالا و تجارت الکترونیک استفاده شده که این‌ها دنیاهای متفاوتی هستند.

او با اشاره به اینکه ملی کردن سکوها اصولا کار غلطی است و نباید طوری قانون را بنویسیم که یک مجری از آن سوء استفاده کند و ایجاد انحصار کند، تاکید کرد: در یک جای این بند نوشته شده که نباید تصدی‌گری دولت ایجاد شود ولی در جای دیگر گفته شده سکوی ملی ایجاد شود و شناسه یکتا ایجاد شود.

شاه‌میرزایی همچنین گفت: دولت با همه این اقدام‌ها مخالف است و حوزه تحویل‌دهی کالاها درب منازل نیاز به ده‌ها سکو دارد و با یک سکو انجام نمی‌شود.

https://pvst.ir/g5y

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو