skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

وزارت ارتباطات با عاملیت بخش خصوصی، پلتفرم توزیع کالا ایجاد می‌کند

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۲۲ مهر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۱ دقیقه

نمایندگان مجلس، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را مکلف به ایجاد پلتفرم ملی شبکه توزیع کالا و محصولات کردند.

به گزارش پیوست، نمایندگان مجلس، امروز (۲۲ مهر ۱۴۰۲) و در جریان بررسی لایحه برنامه برنامه هفتم توسعه، بخشی از این لایحه را تصویب کردند که وزارت ارتباطات را مکلف به ایجاد سکوی توزیع کالا با عاملیت بخش خصوصی می‌کند.

بنابر جز ۵ بند ذ ماده ۴۸ لایحه برنامه هفتم توسعه: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مجاز است با تامین زیرساخت‌های لازم برای ارتقای امنیت خدمات پستی و انجام عملیات و فرایندهای پست آماد و با مشارکت کارور (اپراتور)های پستی و سایر فعالان حوزه حمل و توزیع کالا، نسبت به ایجاد سکوی ملی شبکه توزیع کالا و محصولات (اعم از صنعتی، کشاورزی و تجارت الکترونیک) اقدام نموده و ساماندهی لازم برای مردمی سازی توزیع را مشروط به عدم تصدی‌گری (به استثنای مأموریت‌ها و وظایف مصرح در قانون) و عاملیت کامل بخش خصوصی و مردمی به انجام برساند.

شرکت پست نیز موظف است درگاه صدور شناسه یکتای پستی مبتنی کد پستی فرستنده و گیرنده و مشخصات ارسال را در این پلتفرم ایجاد کند.

https://pvst.ir/g4x
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو