skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سرعت کسب و کارها از رگولاتوری فراتر رفته است

سمانه سمیع تحریریه

۱۹ مهر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

 مدیرتامین مالی کارن کراد می‌گوید: حوزه‌های مختلفی وارد عرصه تامین مالی جمعی شده‌اند و قوانین متناسب باید با این تغییرات به‌روز شود.

به گزارش پیوست،علیرضا آقااحمدی مدیرتامین مالی کارن‌کراد می‌گوید:حوزه‌های مختلف با سرعت وارد تامین مالی جمعی شده‌اند و از این رو باید قوانین متناسب با این تغییرات، به‌روز شود.

کارمانی اولین ریلیتی شوی اقتصادی ایران است

علی عمیدی مدیرعامل کارن‌کراد در ابتدای رویداد معرفی برنامه «کارمانی» به پیشینه فعالیت‌های کارن کراد پرداخت و افزود: به کمک ما یعنی سکوی تامین مالی جمعی کارن‌کراد، بانک کارآفرین و معاونت علمی ریاست جمهوری اولین ریلیتی شوی اقتصادی ایران در پلتفرم فیلیمو برگزار می‌شود.

اساس فعالیت‌های ما در کارن‌کراد بر این پایه است که امکان جذب سرمایه برای کسب و کارها را راحت‌تر کنیم و از سویی بتوانیم با امکان سرمایه‌گذاری سودآور اتفاق مثبتی را در ذهن عموم مردم جامعه رقم بزنیم.

متاسفانه خاطره تلخ مردم از سرمایه‌گذاری باعث شده که مردم از سرمایه‌گذاری بترسند اما تامین مالی جمعی امکانیست که برای عموم مردم در نظر گرفته شده و آنها می‌توانند در پروژه‌های مختلف سرمایه‌گذاری کرده و سود دریافت کنند.عمیدی در ادامه به معرفی برنامه کارمانی اولین ریلیتی شوی اقتصادی ایران اشاره کرد و گفت: کارمانی ریلیتی شوی اقتصادی است که با حمایت بانک کارآفرین و در بستر پلتفرم فیلیمو اجرا می‌شود و حضور بانک کارآفرین در این برنامه اعتبار بیشتری به آن بخشیده است. به اعتقاد من حضور بانک‌ها در چنین برنامه‌هایی جنبه اعتباربخشی بیشتری به آنها می‌دهد و طبق این روال کار تامین سرمایه سریع‌تر پیش می‌رود.

ما در کارن کراد توانسته‌ایم به کمک تامین سرمایه جمعی حتی توانسته‌ایم کسب و کارهایی که از ما بزرگ‌تر هستند نیز کمک کنیم و با حضور به موقع و با جذب سرمایه به پروژه‌ها سرعت ببخشیم. برنامه کارمانی هم یک رئالیتی‌شو در حوزه تامین مالی جمعی است و قرار است این نوع از سرمایه‌گذاری را به عموم مردم معرفی کند.

در حال حاضر در مرحله تولید هستیم و به زودی این برنامه از فیلیمو پخش خواهد شد. در واقع کارمانی برنامه‌ای برای توسعه کسب و کارهاست که به کوشش سکوی تامین مالی جمعی کارن کراد و حمایت بانک کارآفرین و معاونت علمی فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان در ۲۵ قسمت تهیه شده است.

تا کنون ۴۸ طرح اجرا شده است

عمیدی در ادامه به بیان آمارهایی از کارن کراد پرداخت و افزود: تا کنون بیش از ۲۴۵ میلیارد تومان سرمایه جذب شده است و بیش از ۵هزار سرمایه‌گذار حقیقی و حقوقی در طرح‌های کارن کراد شرکت کرده‌اند و ۴۸ طرح موفق در کارن استارت خورده و به ثمر رسیده است.

او همچنین به موضوع ارزیابی طرح‌ها در کارن‌کراد پرداخت و گفت: تک به تک طرح‌ها در تیم کارن‌کراد بررسی موشکافانه می‌شوند چون ما سرمایه‌گذاران را بخشی از دلیل ماندگاری و موفقیت کارن کراد می‌دانیم.طبق گفته عمیدی کسب و کارهایی که ابزار تامین مالی جمعی به توسعه آن شرکت‌ها کمک می‌کند و افرادی که به سرمایه‌گذاری‌های کم‌ریسک‌تر علاقه‌مند هستند مخاطبان اصلی برنامه کارمانی هستند. 

حضور بانک‌ها نوید اطمینان به پروژه‌ها هستند

مهدی سیف علیشاهی عضو هیات مدیره بانک کارآفرین هم در این باره گفت: ورود بانک‌ها به چنین طرح‌هایی اعتبار می‌بخشد و ما در بانک کارآفرین اساس کارمان را روی اعتماد و تسهیلگری برای کسب و کارها قرار داده‌ایم و تا کنون با ۱۸ استارت‌آپ نیز همکاری مستقیم داشته‌ایم.

سیف علیشاهی در ادامه به شعار برنامه کارمانی اشاره کرد و افزود: شعار برنامه کارمانی این است که دیدن این برنامه به سود شماست من هم با قاطعیت به این شعار باور دارم و امیدوارم این برنامه آغازی مطلوب در راه سرمایه‌گذاری و تامین مالی جمعی باشد.

مدیرتامین مالی جمعی کارن کراد علیرضا آقااحمدی

در بخش پایانی رویداد مدیرتامین مالی جمعی کارن کراد علیرضا آقااحمدی در پاسخ به پیوست مبنی بر چگونگی سود در طرح‌های قبلی گفت: ما تا کنون ۴۸ پروژه تامین مالی جمعی را در حوزه‌های مختلف پیش برده‌‌ایم که از نظر سود پروژه‌ای داشتیم که در ۶ ماه پنجاه درصد سود به سرمایه‌گذاران دادیم این پروژه در ارتباط با داروی گیاهی دام و طیور بود.

در پروژه بخارست هم با اینکه چالش‌های سال گذشته سینماها را رو به خاموشی برده بود اما توانستیم وعده ۴۲درصد یکساله پیش‌بینی شده را محقق کنیم.ما منحصر به شرکت‌های صنعتی نیستیم صنایع خلاق و همکاری با صنایعی که بیشتر مردم انها را درک می‌کنند برایمان جذاب است چون به این شکل سرمایه‌های خرد بیشتری جذب می‌شود.

آقا احمدی همچنین در پاسخ به پیوست مبنی بر چالش‌های فعالیت‌های کارن کراد هم گفت: سرعت ما از قانون‌گذار بیشتر شده است و نهاد قانون‌گذار فرابورس باید با ما بیشتر همراهی کند. علاوه بر اینکه فرهنگسازی سخت شده است و تجربه ناموفقی بازار سرمایه ذهنیتی بدبینانه را در مردم ایجاد کرده است.در صورتی که اعداد و ارقام نشان می‌دهد که علی‌رغم ریسک‌های که تامین مالی جمعی دارد، ولی کنترل شده است و مردم می‌توانند با اطمینان وارد این حوزه شوند.

https://pvst.ir/g4j
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو