skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

طبق گزارش شاپرک:

سهم درگاه‌های پرداخت اینترنتی از تعداد تراکنش‌ها هنوز به شهریور ۱۴۰۰ نرسیده است

۱۹ مهر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

سهم ابزارهای پذیرش اینترنتی یا درگاه‌های پرداخت اینترنتی در پذیرش تراکنش‌ها طبق گزارش شاپرک در شهریور ماه به ۵.۴ درصد رسیده است و این رقم هر چند نسبت به مرداد ماه ۱۴۰۲ رشد کرده است اما هنوز به تعداد تراکنش‌ها در شهریور ماه ۱۴۰۰ نرسیده است.

به گزارش پیوست، سهم تراکنش‌ها روی ابزارهای پذیرش اینترنتی در شهریور ماه ۱۴۰۰ تقریبا به بالاترین میزان خود طی این سال‌ها رسیده بود و همه انتظار داشتن به تدریج بتواند سهم قابل توجهی به دست آورد اما پس از الزام تمامی درگاه‌های پرداخت اینترنتی به دریافت اینماد و همچنین الزام آنان به اتصال به سامانه مالیاتی به تدریج سهم تراکنش‌های اینترنتی در بازار کاهش یافت. سهم ابزار پذیرش اینترنتی از تعداد تراکنش‌ها در شهریور ماه ۱۴۰۰ در گزارش شاپرک ۷ درصد اعلام شده است و این رقم در شهریور ماه سال گذشته ۴.۸۵ درصد اعلام شد.

سهم ابزار پذیرش اینترنتی از تعداد تراکنش‌ها
سهم ابزار پذیرش اینترنتی از تعداد تراکنش‌ها در شهریور ماه ۱۴۰۲

حال پس از گذشت تقریبا ۲ سال این سهم در حال افزایش است و در حال بازگشت به مبلغ گذشته.طبق گزارش شاپرک سهم از بازار ابزارهای پذیرش اینترنتی نیز در پایان نیمه اول سال ۱۴۰۲ به ۸.۰۹ درصد رسیده است که نسبت به مرداد ماه افزایشی هر چند اندک را تجربه کرده است.

مقایسه سهم مبلغی و تعدادی تراکنش‌های هر یک از ابزارهای پذیرش
مقایسه سهم مبلغی و تعدادی تراکنش‌های هر یک از ابزارهای پذیرش

البته هر چند سهم از بازار ابزارهای پذیرش اینترنتی افزایش یافته است اما تعداد و مبلغ تراکنش‌های ابزار پذیرش اینترنتی در شهریور ماه ۱۴۰۲ نسبت به ماه ماقبل از آن به ترتیب ۰.۰۳ و ۰.۶۳ درصد کاهش یافته است.

سهم استان‌ها از کارتخوان

۵ استان کشور، تهران، خراسان رضوی، فارس، اصفهان و خوزستان بیشترین تعداد کارتخوان‌ها در کشور را دارا هستند و در مقابل سمنان، ایلام، خراسان جنوبی، قم و چهار محال بختیاری کمترین تعداد دستگاه‌های کارتخوان را دارند. نکته قابل توجه در این دو مدل از استان‌ها آن است که در ۵ استان اول که بیشترین تعداد کارتخوان را دارند همچنان به صورت ماهانه تعداد کارتخوان‌های آنها افزایش می‌یابد این در حالی است که در استان‌هایی که تعداد کارتخوان کمتری دارند تعداد کارتخوان آنها افزایش نیز نمی‌یابد.

تغییرات در تعداد کارتخوان‌ها

بیشترین افزایش در تعداد کارتخوان فروشگاهی فعال مربوط به استان تهران است. در این استان فقط در یک ماه ۲۱ هزار و ۳۰۵ کارتخوان فعال شد.

تعداد ابزار پذیرش اینترنتی و موبایلی فعال سیستمی در استانها
تعداد ابزار پذیرش اینترنتی و موبایلی فعال سیستمی در استانها در شهریور ماه ۱۴۰۲

این وضعیتی فقط مختص ابزار پذیرش کارتخوان نیست، بلکه بیشترین تعداد ابزار پذیرش اینترنتی نیز در تهران فعال است و کمترین میزان ابزار پذیرش اینترنتی مختص استان ایلام است.

متن کامل گزارش شهریور ۱۴۰۲ شاپرک
https://pvst.ir/g4h

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو