skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

آغاز تاثیر جنگ اسرائیل و حماس در بازار ارزدیجیتال

۱۹ مهر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

جنگ اسرائیل حماس ارزدیجیتال

شروع جنگ اسرائیل و حماس خیلی زود تاثیر خود را در بازارهای مالی نشان داد. با این حال واکنش بازار ارزهای دیجیتال با کمی تاخیر بالاخره به این وضعیت دیده شد و امروز قیمت بیت‌کوین کاهش یافت.

به گزارش پیوست، با تشدید درگیری‌ها، نشانه‌های کاهش اعتماد سرمایه‌گذاران در بازارهای پرریسک مانند کریپتو نمایان و قیمت بیت‌کوین با حدود ۱.۲ درصد کاهش به ۲۷ هزار دلار رسید. براساس گزارش کوین‌دسک این اتفاق به دلیل شکل‌گیری سناریو‌های بدتر در مناقشه شکل‌گرفته است که اعتماد سرمایه‌گذاران را کاهش می‌دهد. همچنین کوین‌دسک اعلام کرده با شروع این درگیری معامله‌گران انتظار داشته‌اند که سرمایه از بازار پرریسک کریپتو و سهام سنتی به سمت نفت و طلا حرکت کند.

بازارهای کریپتو در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱.۶ درصد کاهش تجربه کرده‌اند و در این بین اتر (دومین ارز بازار) با افت ۲.۲ درصدی طی شبانه روز گذشته، جمعا در طی یک هفته ۵ درصد کاهش یافته است.

در این بین شاخص بازار CMI که معیاری برای ردیابی گسترده صدها توکن است، نشان می‌دهد بازارهای کریپتو در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱.۶ درصد کاهش تجربه کرده‌اند و در این بین اتر (دومین ارز بازار) با افت ۲.۲ درصدی طی شبانه روز گذشته، جمعا در طی یک هفته ۵ درصد کاهش یافته است. این در حالی است که قیمت ریپل هم ۳ درصد کاهش یافته است. تغییرات قیمتی در بین دیگر توکن‌ها هم به این صورت بوده است؛ پولکادات و پالیگان سه درصد کاهش، تزوس ۸ درصد کاهش داشته‌اند. با این وجود تنها توکن شبکه Render با ۳ درصد افزایش همراه بوده است.

همچنین کوین‌دسک با استناد به صحبت‌های چندین معامله‌گر گفت: اثرات جنگ در خاورمیانه می‌تواند به بازارهای ارزدیجیتال سرایت و باعث کاهش کوتاه‌مدت ارزش این دارایی‌ها شود. سرپرست تحقیقات پلتفرم دارایی‌های دیجیتال VDX هم اعلام کرده است بازارهای جهانی نگرانی‌های درمورد سرایت درگیری‌ها به تولیدکنندگان نفت پیدا کرده‌اند و به همین دلیل سرمایه‌گذاران کم ریسک‌تر شده‌اند.

از طرفی موقعیت‌های معاملاتی بسیاری با ارزشی در حدود ۱۰۰ میلیون دلار در روز دوشنبه لیکویید به دلیل نوسان قیمتی بازار ارزهای دیجیتال لیکویید شدند. این در حالی است که مدیرعامل صرافی رمزارز BTSE اعلام کرده: در حال حاضر شاهد کاهش موقت قیمت بیت‌کوین به دنبال اخبار تکان‌دهنده درگیری هستیم. اما قیمت تثبیت شده و دارایی‌های رمزارز در مقابل آشفتگی‌ها انعطاف نشان داده‌اند. او در این مورد به تحریم‌های وضع شده علیه روسیه در جریان درگیری با اوکراین اشاره می‌کند و می‌گوید: در زمان تحریم آمریکا علیه روسیه به دلیل درگیری شکل گرفته میان روسیه و اوکراین، ما شاهد بهبود قیمت بیت‌کوین و وضعیت بازار بودیم.

الکس کوپتسیکویچ، تحلیلگر ارشد بازار FxPro در پیامی به CoinDesk اعلام کرده است: در رابطه با پیامدهای اقتصاد کلان و خطرات توسعه و تشدید درگیری، ما باید مراقب قیمت انرژی باشیم. افزایش قیمت نفت، موجی از فروش سهام را به دنبال داشته است که می‌تواند به سیاست‌های پولی سخت‌گیرانه‌تری منجر شود که این مهم ترین خطر برای دارایی‌هایی مانند بیت‌کوین و کل بازار کریپتو است.

https://pvst.ir/g4g

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو