skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر
انتخاب سردبیر

آیفون ۱۴ رجیستر می‌شود؟ اشتباه شد، جمع‌‌آوری می‌شود

۱۸ مهر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

رئیس سازمان استاندارد در یک نشست خبری در پاسخ به یک خبرنگار گفت که انشاالله آیفون ۱۴ رجیستر می‌شود؛ اما چند دقیقه بعد تلفن همراه او زنگ خورد و پس از گفت‌وگویی کوتاه، آقای رئیس مدعی شد اصلاً حرفی درباره رجیستر شدن آیفون ۱۴ نزده است.

به گزارش پیوست، صبح امروز (۱۸ مهر) خبر رجیستر شدن آیفون ۱۴ به نقل از مهدی اسلام‌پناه، رئیس سازمان استاندارد منتشر شد. این خبر با سرعتی شگفت‌انگیز در رسانه‌ها و بازارها چرخید و باعث تشنج در بازار موبایل شد؛ اما هنوز نشست خبری رئیس سازمان استاندارد به پایان نرسیده بود که او تذکری تلفنی دریافت کرد و پس از آن گفته‌های خود را تکذیب کرد. این تکذیب با اعتراض خبرنگاران حاضر در جلسه روبرو شد.

این خبر با همان سرعتی که منتشر شد، واکنش‌های قاطعی دریافت کرد تا جایی‌که خبرگزاری‌ها نیز اخبار اولیه را ویرایش کردند و اکنون از قول رئیس سازمان استاندارد آمده است: در صورت کم شدن محدودیت ارزی و صلاح وزارت ارتباطات، آیفون ۱۴ رجیستر خواهد شد. او همچنین درباره اینکه سازمان استاندارد متولی این امر نیست، توضیح داد: آیفون ۱۴ مشکل استاندارد ندارد.

به دنبال انتشار این خبر، حمیدرضا دهقانی‌نیا، سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به تداوم ممنوعیت واردات مسافری و تجاری آیفون‌های ۱۴ و ۱۵ گفت: پیرو ابلاغیه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در هفته گذشته فرآیند جمع‌آوری گوشی‌های آیفون قاچاق ۱۴ و ۱۵ از بازار آغاز شده و این روند ادامه دارد و خللی در اجرای آن صورت نگرفته است.

واکنش‌ها به صحبت‌های رئیس سازمان استاندارد ادامه پیدا کرد تا جایی که مهدی عبقری، دبیر انجمن واردکنندگان موبایل که خود از فعالان سرشناس واردات آیفون در کشور طی سال‌های گذشته بوده به کنایه گفت: سازمان استاندارد کجای کار رجیستری است؟ واردات و رجیستری تلفن همراه ارتباطی با استاندارد ندارد. اظهارنظر در این باره مانند این است وزارت جهاد کشاورزی درباره امور وزارت راه صحبت کند.

هفته گذشته قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در ابلاغیه‌ای از برخورد با عرضه آیفون ۱۴ و بالاتر و دانگل‌های آیکاس خبر داد و گفت با توجه به عدم واردات قانونی این موبایل‌ها در تمام رویه‌های تجاری و مسافری و پستی با عرضه‌کنندگان این کالا برخورد می‌شود. به دنبال این خبر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد کلیه گوشی‌های قاچاق از سطح بازار جمع‌‌آوری خواهد شد.

https://pvst.ir/g40

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو