skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

نمایشگاه آیتکس، آبان ۱۴۰۲ در مشهد برگزار می‌شود

تحریریه پیوست

۱۰ مهر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

 «نمایشگاه ITEX» فناوری اطلاعات، ارتباطات، هوش‌مصنوعی، موبایل، سخت‌افزار، نرم‌افزار، بلاکچین و شهرهوشمند در خراسان رضوی برگزار می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت مدیریت پروژه‌های نمایشگاهی، سید حسن هاشمی، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای خراسان رضوی در خصوص برگزاری نمایشگاه آیتکس مشهد گفت: مشهد و خراسان رضوی از نظر زیرساخت‌های فناوری وضعیت چندان مطلوبی ندارد و لازم است دولت برای جبران آن تلاش بیشتری کند اما توانمندی منابع انسانی و بخش خصوصی فعال در این صنعت، چشمگیر است.

هاشمی افزود: بیش از ۵۰ درصد نرم‌افزارهای فعال در کشور و تعداد قابل توجهی از پلتفرم‌های پر مخاطب بومی، محصول فناوران شهر مشهد است و با توجه به اکوسیستم قوی شکل گرفته، این شهر بعد از تهران بزرگترین و فعال‌ترین اکوسیستم فاوا در کشور است به همین دلیل برپایی نمایشگاه آیتکس در این کلانشهر اهمیت ویژه‌ای دارد. این نمایشگاه می‌تواند به شبکه‌سازی و ایجاد بستر مناسب برای معرفی بهتر استارتاپ‌ها، کسب و کارهای نوپا کمک کند.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای خراسان رضوی درباره بخش‌های مختلف نمایشگاه آیتکس ۱۴۰۲ نیز گفت: این نمایشگاه تمامی حوزه‌های فناوری اطلاعات و ‌ارتباطات، هوش مصنوعی، موبایل، سخت‌افزار، نرم‌افزار، بلاکچین و شهر هوشمند را در بر خواهد گرفت و گستردگی ابعاد و موضوعات آن می‌تواند بستر حضور پررنگ فعالان این عرصه را فراهم کند.

او با اشاره به رویکرد نمایشگاه آیتکس ۱۴۰۲ نسبت به تحولات هوش مصنوعی تصریح کرد: فناوری هوش مصنوعی شتاب زیادی گرفته و هر روز شاهد معرفی سرویس‌ها و خدمات تازه‌ای مبتنی بر آن هستیم، به همین دلیل در نمایشگاه آیتکس۱۴۰۲ مشهد هم بخش ویژه‌ای را برای آن در نظر گرفته‌ایم.

هاشمی درباره سرویس‌های مبتنی بر هوش مصنوعی توضیح داد: در این بخش سرویس‌های مبتنی بر هوش مصنوعی که به همت فناوران کشورمان طراحی و ارائه شده است به مخاطبان ارائه می‌کنیم تا از هیمن طریق زمینه توسعه استفاده از آن را فراهم کنیم.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای خراسان‌رضوی در ادامه گفت: نکته مهمی که در برگزاری این نمایشگاه‌ها وجود دارد و باید به آن توجه کرد، فرصت تعامل فعالان صنعت آی‌تی با فعالان دیگر صنایع است.

هاشمی با اشاره به برخی ویژگی‌های صنعت آی‌تی گفت: این صنعت به دلیل مرتبط بودن با همه صنایع و بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، به نوعی به یک هاب دانش تبدیل شده است. این ویژگی صنعت آی‌تی در فضاهایی مانند نمایشگاه‌ آیتکس نمود عینی پیدا می‌کند و نمایشگاه امسال هم بستر مناسبی برای تقویت این تعامل فراهم خواهد کرد تا از ویژگی‌های این هاب دانش بهره‌گیری بیشتری شود.

«نمایشگاه ITEX» فناوری اطلاعات، ارتباطات، هوش‌مصنوعی، موبایل، سخت‌افزار، نرم‌افزار، بلاکچین و شهرهوشمند از تاریخ ۱۰ تا ۱۳ آبان‌ماه ۱۴۰۲ در نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار خواهد شد و ساعات بازدید از نمایشگاه از ۱۶ تا ۲۱ خواهد بود.

https://pvst.ir/g29

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو