skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

وزارت ارتباطات به دنبال سرمایه‌گذار در قطب‌های مرکز داده

۸ مهر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

معاون وزیر ارتباطات از رفع موانع احداث قطب‌های مراکز داده با مشارکت بخش خصوصی در فولادشهر، مشهد و منطقه ویژه اقتصادی پیام و شیراز خبر داد.

علی اصغر انصاری، معاون وزیر ارتباطات از برگزاری نخستین کنفرانس فرصت‌های سرمایه‌گذاری قطب مراکز داده در روز‌های آتی خبر داد و گفت: نخستین جلسه هماهنگی برگزاری این کنفرانس با حضور طرف‌هایی از بخش خصوصی و دستگاه‌های اجرایی به منظور تبیین فرصت‌ها، ظرفیت‌ها و مشوق‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برگزار شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، نخستین جلسه هماهنگی برگزاری کنفرانس فرصت‌های سرمایه‌گذاری شبکه ملی اطلاعات و اقتصاد دیجیتال در قطب مراکز داده کشور به ریاست علی اصغر انصاری معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات برگزار شد.

انصاری معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از جمله پروژه‌های بزرگی که در راستای تحقق اهداف شبکه ملی اطلاعات است را ایجاد و بهره‌برداری از قطب مراکز داده دانست و گفت: طبق مطالعات ما در وزارت ارتباطات، شهر‌های اصفهان، مشهد و منطقه ویژه اقتصادی پیام در استان البرز و در ادامه شهر شیراز به عنوان مراکز احداث قطب‌های داده تعریف شده‌اند و این موضوع به تأیید شورای راهبری توسعه شبکه ملی اطلاعات نیز رسیده است که باید با مشارکت بخش خصوصی احداث شوند.

وی افزود: برای تسهیل مشارکت بخش خصوصی مناطقی که در اختیار وزارت ارتباطات بود برای احداث این قطب‌های داده اختصاص یافت و بعضی از موانع همچون تأمین برق آن‌ها نیز برطرف شد.

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه در مناطق مشخص شده با اطلاق پارک فاوا به گونه‌ای عمل می‌کنیم تا از مزیت‌های آن در احداث قطب‌های مرکز داده بهره ببریم، اعلام کرد: در روز‌های آتی نخستین کنفرانس سرمایه‌گذاری قطب مراکز داده با مشارکت بخش خصوصی در اصفهان برگزار می‌شود و لازم بود با حضور کسانیکه می‌توانند ما را در تبیین فرصت‌ها، ظرفیت‌ها و مشوق‌های سرمایه‌گذاری در روز برگزاری کنفرانس کمک کنند، جلسه‌ای برگزار کنیم.

انصاری با ابراز رضایت از برگزاری این جلسه خاطرنشان کرد: دوستان کمک کردند تا محتوای کنفرانس را مدون کنیم تا در چارچوب قوانین و ظرفیت‌های موجود اسناد و فراخوان‌های لازم برای سرمایه‌گذاری در سال جاری آماده و منتشر شود.

بنابر این گزارش، در نخستین جلسه هماهنگی برگزاری کنفرانس فرصت‌های سرمایه‌گذاری شبکه ملی اطلاعات و اقتصاد دیجیتال در قطب مراکز داده کشور که در معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات برگزار شد، نمایندگانی از سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور و اصفهان، کمیسیون فناوری اطلاعات اتاق بازرگانی، مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی و ستاد توسعه و تحول اقتصاد دیجیتال معاونت علمی ریاست جمهوری، سازمان سرمایه‌گذاری وزارت اقتصاد، وزارت نیرو و مجموعه‌هایی از وزارت ارتباطات از جمله شرکت ارتباطات زیرساخت، معاونت توسعه و سرمایه‌گذاری، پارک فاوا، سازمان فناوری اطلاعات و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان حضور داشتند.

از جمله موارد مطرح شده در این جلسه موضوعاتی چون تأمین برق، بهره‌برداری از زمین، ارتباطات مخابراتی، تسهیلات و مجوز‌های احداث قطب‌های مرکز داده در فولادشهر، مشهد و منطقه ویژه اقتصادی پیام بود.

https://pvst.ir/g1j

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو