skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اطلاعیه شرکت ارتباطات زیرساخت در خصوص اختلال‌ روزهای آینده اینترنت کشور

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۵ مهر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

شرکت ارتباطات زیرساخت با انتشار جدولی اعلام کرد ممکن است طی روزهای آینده مناطقی از کشور در ساعات بعد از نیمه شب دچار اختلال اینترنت شوند. دلیل این مساله نیز افزایش ۵۰ درصدی ظرفیت IP شبکه هسته کشور اعلام شده است.

به گزارش پیوست، در این اطلاعیه آمده است: «با توجه به برنامه شرکت ارتباطات زیرساخت درخصوص افزایش ۵۰ درصدی ظرفیت IP شبکه‌ هسته‌ کشور و در راستای افزایش کیفیت ارتباطات، اقدامات فنی لازم جهت ارتقا و توسعه تجهیزات شبکه پس از نیمه‌شب‌ها و در ساعات کم‌ترافیک شبکه انجام می‌شود که ممکن است در برخی مناطق باعث ناپایداری موقت شبکه شود. جزئیات و زمان‌بندی تغییرات در یک هفته آتی به شرح جدول زیر است.»

طی هفته‌های اخیر کاربران قابل توجهی گزارش‌هایی از اختلال در اینترنت کشور، به خصوص در ساعات بعد از نیمه شب داده بودند که نت‌بلاکس نیز آنها را تایید کرده بود.
پس از آن عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات نیز به این مساله واکنش نشان داد و علت آن را افزایش ظرفیت core شبکه اعلام کرد و گفت: «عموم کاربران این مساله را احساس نمی‌کنند اما بالاخره داشبوردهایی که وجود دارد آن را نشان می‌دهد. بعضا دمیدن در این اتفاق محدودی که کسی احساسش نکرده مایه نگرانی می‌شود پس ما گفتیم اطلاع‌رسانی کنند.»
محمداحسان خرامید، مدیر مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات نیز روز گذشته (۴ مهر) در این خصوص در شبکه اجتماعی ویراستی نوشت: «قبلاً هم گفته شد که در طول پاییز، به دلیل توسعه در هسته شبکه کشور و برای نصب تجهیزات جدید، ممکن است در ساعت‌های نخستین بامداد، برخی لینک‌های ارتباطی شرکت زیرساخت به مدت محدود قطع شوند که عمدتا کاربران اثر آن را احساس نمی‌کنند اما در رسانه‌های نظارتی لاگ می‌شود. برخی این توسعه را با نام اختلال فاکتور نکنند.»
https://pvst.ir/g0o
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو