skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

تبلیغات صداو سیما کاربران «باسلام» را ۲برابر کرد

سمانه سمیع تحریریه

۱۶ شهریور ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۱ شهریور ۱۴۰۲

گزارش عملکرد سالانه ۱۴۰۱ باسلام نشان می‌دهد با سلام در اسفند ۱۴۰۱ توانسته  بالاخره زیان‌ها را پشت سر بگذارد و به نقطه سر به سری برسد و کاربران باسلام پس از تبلیغات در صدا و سیما دو برابر شده‌اند و به ۱۱ میلیون نفر رسیده‌اند.

به گزارش پیوست، باسلام استارت‌آپ فعال در حوزه بازار اجتماعی در اولین گزارش عملکرد  سالانه خود به بررسی عملکرد تجاری خود در سال ۱۴۰۱ پرداخته است.

در این گزارش آمده است باسلام از سال ۹۵ فعالیت خود را آغاز کرده و در حال حاضر ۱۱۰ هزار غرفه آنلاین را در خود جای داده است.

باسلام در اسفند ۱۴۰۱ به نقطه سربه‌سری رسیده است.

باسلام در ادامه مدعی شده است قبلا فقط یک درصد از جامعه، باسلام را به عنوان گزینه‌ی اول خرید و فروش می‌شناختند اما  حالا این عدد ۱۳ برابر شده است و کاربران‌ این پلتفرم ۲ برابر شده است. یعنی تنها در یک سال، به اندازه ۵ سال قبلی، کاربر جدید جذب کرده‌اند. همچنین در این گزارش آمده است حالا بیش از ۷۵درصد مردم باسلام را می‌شناسند و این بازار اجتماعی موفق شده در اسفند ۱۴۰۱ به نقطه سر به سر دست پیدا کرده و تراز مثبت ماهانه را تجربه کند.

با سلام در همه استان‌ها غرفه دارد

در بخشی از این گزارش به حضور با سلام در همه استان‌ها اشاره شده و آمده است تهران، خراسان رضوی، اصفهان، قم، فارس و خوزستان بیشترین تراکم غرفه‌دارها را دارند و سلامیارها غرفه‌دارانی که با فوت و فن باسلام آشنا هستند، اطلاعات لازم را به غرفه‌داران جدید می‌دهند.

در ادامه آمده است از بیش از ۴ میلیون محصول باسلام، ۳۱ درصد آن در راسته مد و پوشاک قرار دارد و خانه و آشپزخانه با ۱۹ درصد در رتبه دوم قرار گرفته‌اند. اما از لحاظ فروش ریالی راسته خانه و آشپزخانه با ۲۹ درصد در رتبه اول قرار دارد و پس از آن راسته مد و پوشاک با ۲۱ درصد است.

در بخش دیگری از این گزارش به راسته‌هایی که بیشترین رشد را در سال گذشته داشته‌اند اشاره شده و آمده راسته ابزار آلات و تجهیزات خودرو با ۹۳۲ درصد بیشترین رشد را نسبت به سال گذشته تجربه کرده است.

پرفروش‌ترین محصولات در هر راسته

۸۶ درصد غرفه ‌داران با سلام از شرکت‌ ملی پست استفاده می‌کنند

در بخش دیگری از گزارش به میانگین زمانی تایید خرید کاربران اشاره شده و این میانگین دو ساعت و سی و نه دقیقه اعلام شده است.

در ادامه آمده است ۹۵درصد سفارش‌ها به موقع ارسال شده‌اند و ۸۶ درصد غرفه ‌داران با سلام از شرکت‌ ملی پست برای ارسال خریدهای مشتریان استفاده می‌کنند و سفارش‌ها به طور میانگین ۵روزه به کاربران رسیده است.

در این گزارش همچنین آمده تبلیغات با سلام در تلویزیون باعث شده کاربران این پلتفرم دو برابر شوند و حالا به بیش از ۱۱ میلیون کاربر رسیده‌اند.

تهران، اصفهان و خوزستان بیشترین خریداران باسلام بوده‌اند

در ادامه به ساعات پرخرید کاربران هم پرداخته شده و آمده است ساعت ۱۰ شب بیشترین ساعت خرید کاربران بوده و اوج سفارش‌ها بین ساعت ۹ تا ۱۰ شب بوده است.

نسخه کامل گزارش باسلام

https://pvst.ir/fws
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو