skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

فناوری

تحریریه پیوست

انتخاب سردبیر

شرکت زیرساخت: اختلال اینترنت به دلیل توسعه شبکه است

تحریریه پیوست

۲۰ شهریور ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۱ شهریور ۱۴۰۲

شرکت ارتباطات زیرساخت در اطلاعیه‌ای، دلیل اختلال اخیر اینترنت را «ارتقاء و توسعه ظرفیت شبکه» اعلام کرد.

به گزارش پیوست، بامداد امروز (۲۰ شهریور) اکانت توییتری نت‌بلاکس با انتشار نموداری از یک اختلال شدید در اینترنت ایران خبر داد. این اختلال در روز پیش نیز تکرار شده بود. اکنون شرکت ارتباطات زیرساخت با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده است این اختلال به دلیل ارتقا و توسعه شبکه زیرساختی کشور رخ داده است.

توییت نت‌بلاکس درباره اختلال در اینترنت ایران

در اطلاعیه زیرساخت آمده است: «به‌منظور ارتقاء و توسعه ظرفیت شبکه ارتباطات زیرساخت و براساس نیازسنجی و طراحی‌های انجام شده قبلی، تجهیزات مورد نیاز تامین شده و از چند روز گذشته مراحل جایگزینی و ارتقاء تجهیزات آغاز شده است. بدین منظور براساس فرآیند رایج و مصوب، تغییرات در ساعات کم‌ترافیک شبانه روز (اکثراً بامداد )، در قالب down time فنی انجام می‌شود.»

محمد مظفری، مدیر فنی شرکت گرین‌وب در همین رابطه در توییتر خود نوشته است: «این اختلال مربوط یک برنامه تغییرات از پیش برنامه‌ریزی شده در خصوص اصلاح سیستم برق دیتاسنتر زیرساخت بوده است.»

در اطلاعیه زیرساخت نیز به این موضوع اشاره شده و آمده است: «بدیهی است جهت آمادگی اپراتورهای مخابراتی و سایر ذی‌نفعان و مدیریت ترافیک از مسیرهای جایگزین در ساعت دان تایم، قبل از شروع عملیات اجرایی، اطلاع‌رسانی لازم با اپراتورها و ذی‌نفعان انجام می‌شود.»

زیرساخت اعلام کرده است روند ارتقا شبکه در روزهای آینده نیز ادامه خواهد داشت: «دان تایم شبکه ارتباطی زیرساخت در بامداد روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری در بعضی از مراکز انجام شده و با توجه به تعدد مراکز و گستردگی شبکه ارتباطی شرکت ارتباطات زیرساخت، این تغییرات به صورت مرکز به مرکز و طی چندین روز انجام می‌شود.»

https://pvst.ir/fwf

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو