skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رئیس هیات مدیره شاتل: پس از فیلترینگ هنوز به حالت عادی برنگشته‌ایم

سمانه سمیع تحریریه

۱۸ شهریور ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۹ شهریور ۱۴۰۲

رئیس هیات مدیره شاتل می‌گوید میزان ترافیک مصرفی در شاتل، با فیلتر شدن شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها در مهر ماه سال گذشته ۴۰ درصد کاهش یافته و پس از حدود یک سال همچنان به حالت قبل باز نگشته است.

به گزارش پیوست، محمدحسن شانه‌ساززاده رئیس هیات مدیره شاتل در نشست خبری تولد ۶ سالگی شاتل موبایل در رابطه با فیلترینگ گسترده سال گذشته در پاسخ به خبرنگاران گفت: سال گذشته ما در شاتل ۴۰ درصد ترافیک خود را در جریان فیلترینگ از دست دادیم و این مسئله همچنان شاتل را درگیر کرده است.

شانه‌ساززاده همچنین در پاسخ به پیوست مبنی بر اینکه آیا حالا و پس از یک سال به شرایط عادی بازگشته‌اند گفت: خیر شاتل به حالت عادی برنگشته است و فیلتر اینستاگرام به شدت در کاهش ترافیک ما تاثیر گذاشته است. استفاده از VPNها گرچه هزینه‌های زیادی را متوجه کاربران کرده است، اما در واقع سود VPNها برای اپراتورها نیست.

وارد باشگاه میلیونی‌ها شدیم

آرش کریم‌بیگی، مدیرعامل شاتل موبایل در این رویداد به بیان تاریخچه این اپراتور مجازی تلفن همراه در ۶ سال گذشته پرداخت و گفت: شاتل موبایل تنها اپراتور مجازی نوع اول تلفن همراه و تنها فول MVNO کشور است که با هسته مستقل (Mobile Core Network) به شبکه رادیویی هر سه اپراتور تلفن همراه کشور متصل است.

طبق گفته کریم‌بیگی شاتل موبایل اولین بار در سال ۱۴۰۰ توسط معاونت فناوری ریاست جمهوری به عنوان شرکت تولیدی دانش‌بنیان شناخته شده و مرداد ۱۴۰۲ نوع گواهی دانش‌بنیان این شرکت به شرکت دانش‌بنیان نوآور ارتقا پیدا کرده است. نیروهای انسانی شاتل موبایل به صورت مستقیم ۸۹ نفر و به صورت غیر مستقیم ۵۲۷۵ نفر هستند.

بورس، شاید وقتی دیگر

کریم‌بیگی در ادامه به ورود شاتل موبایل به باشگاه میلیونی‌ها اشاره کرد و گفت: ما جزو معدود اپراتورهای مجازی در سطح جهانی هستیم که وارد باشگاه میلیونی‌ها شده‌ایم. اما از آنجا که هنوز وارد بورس نشده‌ایم، هنوز نمی‌خواهیم تعداد کاربرانمان را اعلام کنیم.

او در پاسخ به پیوست مبنی بر پراکندگی جغرافیایی و سهم بازار شاتل در استان‌ها گفت: از لحاظ پراکندگی جغرافیایی پس از تهران، خراسان رضوی و خوزستان بیشترین کاربران شاتل موبایل را تشکیل می‌دهند.

شانه‌ساززاده هم با تکمیل صحبت‌های کریم‌بیگی به موضوع ورود به بورس شاتل پرداخت و توضیح داد: فعلا در حال بررسی مقدمات ورود به بورس شاتل هستیم و اینکه شاتل موبایل بخواهد به طور جداگانه وارد شود یا خیر هنوز برنامه مشخصی برای آن نداریم. فعلا تمرکز ما روی ورود شاتل به بورس است.
کریم‌بیگی در ادامه نشست به تشریح بخشی از دستاوردهای شاتل موبایل پرداخت و گفت: شاتل موبایل تنها Multi MNO کشور و اولین عرضه کننده سرویس آی‌پی استاتیک روی سیم‌کارت در ایران است که توانسته تجربه خدمات همگرای ثابت و سیار (FMC) را به کاربران خود عرضه کند.

طبق گفته‌های کریم‌بیگی روند رشد تعداد مشترکین شاتل موبایل در سال گذشته ۸۹ درصد رشد داشته است و روند رشد مصرف مکالمه در این اپراتور هم رشد ۱۱۴ درصدی را تجربه کرده است. او همچنین بالا نرفتن تعرفه اینترنت در کشور را از عوامل ضعف در سیستم زیرساختی عنوان کرد و افزود: هفت سال است که تعرفه بالا نرفته است و نمی‌شود با این درآمدریالی و هزینه‌های دلاری و با سرکوب قیمت به کیفیت لازم دسترسی پیدا کرد.

تعرفه آزاد اینترنت

کریم‌بیگی همچنین در پاسخ به پیوست در رابطه با تعریف کد دستوری استفاده یا قطع تعرفه آزاد اینترنت گفت: درست است که ما مثل برخی اپراتورها کد دستوری مشخصی برای قطع مصرف اینترنت آزاد نداریم اما این خدمت نیز در شاتل موبایل پیش‌بینی شده است و شاید کمتر از دو ماه دیگر فعال خواهد شد. اما قیمت اینترنت آزاد در شاتل موبایل پس از اتمام بسته‌ها، قابل مقایسه با سایر اپراتورها نیست و به شدت پایین‌تر است. او همچنین خبر از فعال شدن امکاناتی برای ارتقای بهبود شبکه در بخش‌هایی که با مشکل آنتن‌دهی مواجه هستند داد و گفت: ضمن اینکه در بخش‌هایی مثل مترو با امکانات فناوری که در حال تدارک آن هستیم، کیفیت آنتن‌دهی شاتل موبایل افزایش پیدا می‌کند اما همچنان کاربران ما می‌توانند با کد دستوری *۱*۸ مربع بهترین شبکه خود را دستی انتخاب کنند.

همچنین در حاشیه نشست شانه‌ساززاده اعلام کرد با استعفای نخجوانی مدیرعامل شاتل موافقت شده است و از این پس شجا‌ع‌الدین میرطاووسی مدیرعامل شاتل خواهد بود.

https://pvst.ir/fvt
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو