skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

خدمات جدید سئو در وب ۲۴ با نام مناگ معرفی شد

تحریریه پیوست

۱۲ شهریور ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

معرفی مناگ

وب ۲۴ خدمات جدیدی در حوزه سئو با نام مناگ معرفی کرد که شامل چهار حوزه کاربردی مشاوره تخصصی، نظارت، استراتژی و گزارش‌های دوره‌ای می‌شود.

به گزارش پیوست، رضا شیرازی مدیرعامل وب ۲۴ در نشستی که برای معرفی خدمت جدید این مجموعه در حوزه سئو برگزار شد، گفت: مناگ مخفف چهار عبارت مشاوره تخصصی، نظارت، استراتژی و گزارش‌ است و به مجموعه‌هایی که به هر نحو در حوزه سئو فعال هستند کمک می‌کند تا نتیجه بهتری بگیرند. گاهی اوقات مسیر حرکت برای یک کارشناس سئو مشخص نیست و خدمات مناگ می‌تواند علاوه بر تعیین استراتژی با نظارت و اندازه‌گیری شاخص‌ها به تعریف مسیر درست کمک کند. به همین دلیل مناگ ترکیبی از ابزارهای اختصاصی و روش‌های خدماتی است که توسط کارشناسان وب ۲۴ ارائه می‌شود.

شیرازی در ادامه به چالش‌های مختلف در حوزه محتوا اشاره کرد و با توجه به تاثیر مناگ در حل این مشکلات گفت: در برخی مجموعه‌ها مانند سایت‌های خبری عملا اجازه فعالیت به شرکت‌های سئو داده نمی‌شود و این چالش که محتوا متناسب با ارزش‌های خبری باشد یا بر اساس اصول سئو تهیه شود همواره وجود داشته است. در این زمینه نیز مناگ می‌تواند بسیار مفید باشد زیرا در کنار مشاوره، آموزش و تعیین استراتژی، فرآیندهای اجرایی را به تیم محول می‌کند و از طریق نظارت و گزارش‌های دوره‌ای همراه آنها است تا نتیجه بهتری بگیرند.

رضا شیرازی در توضیح خدمات مناگ گفت: زمانی که این خدمت را شروع می‌کنیم در ابتدای کار سه گزارش تهیه می‌شود گزارش اول شناخت است که برای آشنایی با مشتری، منابع و کسب‌وکار او تهیه می‌شود. سپس یک گزارش مرحله اولیه ایجاد می‌کنیم که در مورد وضعیت کنونی و شاخص‌های عملکرد فعلی است. نهایتا یه گزارش تحلیلی تهیه می‌شود که شامل موارد متعددی مانند بخش‌های فنی، محتوایی، وضعیت رقبا، ساختار وب‌سایت و اجزای دیگر است. از خروجی این سه گزارش، استراتژی تعریف می‌شود و مسیری که قرار است ما را به هدف برساند را مشخص می‌کنیم. این فقط بخش اول کار است. در ادامه با توجه به تحلیل‌ها ممکن است برنامه‌ریزی‌های جدید انجام شود یا اصلاحاتی را ایجاد کنیم حتی ممکن است مواردی باشد که تا کنون توسط آن کسب‌وکار اجرا نشده و باید ایجاد شود. سپس به صورت ماهانه تاثیر اتفاقات مختلف در خروجی و در راستای هدف سنجیده می‌شود. این جلسات مشاوره ادامه دارد و با گروه‌هایی که ایجاد می‌کنیم به صورت روزانه با مشتری در ارتباط هستیم.

شیرازی با اشاره به اینکه بخشی از خدمات مناگ به کمک ابزار کاربردی جت سئو تهیه می‌شود گفت: مجموعه ما ابزار جت‌سئو را هم در اختیار دارد که اولین ابزار سئوی ایرانی است. ما داده‌ها و گزارش‌های آن را بومی کرده‌ایم به‌طوریکه نتایج آن مختص ایران است. اکنون در جت سئو روی پنج میلیون کلمه فارسی تحلیل انجام شده است.

شیرازی در مورد فرایند راه‌اندازی مناگ در وب ۲۴ گفت: چند ماه پیش در شبکه‌های اجتماعی یک نظرسنجی انجام دادیم که حدود پنج هزار نفر به آن پاسخ دادند و از شرکت‌ها پرسیدیم که کار سئو را به چه صورت انجام می‌دهید، در نتایج مشخص شد که حدود ۶۰ درصد شرکت‌ها تیم داخلی دارند، کمتر از ۴ درصد شرکت‌ها با آژانس‌ها کار می‌کنند، نزدیک به ۱۶ درصد با فریلنسرها همکاری می‌کنند و مابقی نیز فعالیت مشخصی در حوزه سئو ندارند. با توجه به این پاسخ‌ها به‌دنبال راه‌حلی بودیم که در راستای ماموریت وب ۲۴ باشد و به شرکت‌ها در مسیر رشد کمک کند. با خدمات مناگ به‌دنبال این هستیم که تیم‌های داخلی شرکت‌ها بهتر نتیجه بگیرند.

مدیرعامل وب ۲۴ در مورد اهمیت گزارش‌های منظم دوره‌ای گفت: گزارش‌هایی که از وضعیت سئو برای شرکت‌ها تهیه می‌کردیم برای اغلب مشتریان مورد توجه قرار می‌گرفت به عنوان مثال ما ترافیک سایت یکی از مشتریان را ۱۷ برابر کردیم که نتیجه مهمی برای آن شرکت محسوب می‌شد با این حال مدیر آن مجموعه معتقد بود که گزارش‌ها بسیار سودمند هستند و در این مسیر به او کمک کرده‌اند.

https://pvst.ir/fuq

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو