skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

در حوزه تحول دیجیتال در صنعت بانکداری پیش­رو خواهیم بود

۱۱ شهریور ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

مدیرعامل جدید شرکت ملی انفورماتیک درباره در افق کوتاه‌مدت گفت: می‌خواهیم در حوزه تحول دیجیتال در صنعت بانکداری، جریان‌ساز و پیشرو باشیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی انفورماتیک، نخستین جلسه رسمی علیرضا ماهیار مدیرعامل جدید این شرکت با مدیران عامل شرکتهای گروه ملی انفورماتیک و مدیران ارشد شرکت ملی انفورماتیک برگزار شد.

ماهیار با تاکید بر اهمیت جایگاه هلدینگ ملی انفورماتیک در اکوسیستم بانکداری و پرداخت الکترونیک کشـور، بر ضرورت بازنشـانی هویت و نقش این گروه در صنعت بانکداری تصریح کرد و افـزود: یکی از اصـلی‌ترین ضرورت‌های فعلی در گروه ملی، بازبینی و بازنگری در برنامه راهبردی و استراتژی شرکت ملی و سایر شرکت‌های گروه است تا علاوه بر توجه به حوزه‌های جدید و فناوری‌های نوین، اصل هم‌افزایی شرکت‌های گروه و البته توجه به حاکمیت شرکتی مورد دقت بیشتری قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت ملی انفورماتیک با اشاره به اینکه در گذشته نیز برنامه خوبی برای این مهم تهیه و تدوین شده بود، افزودند: اقدامات خوبی در جهت تدوین برنامه استراتژی در گذشته انجام شده اما با اجرای یک برنامه ایده‌آل هنوز فاصله زیادی داریم و ضرورت دارد تا این سند احیا و با توجه به حوزه‌های مختلف، با رویکردهای نوین مورد بازنگری قرار گیرد.

او با اشاره به جایگاه بی بدیل شرکت ملی انفورماتیک و شرکت‌های تابعه افزود: توجه به کارکرد و اثرات شرکت‌های گروه ملی بیانگر آن است که جایگاه این گروه حتی در مقیاس جهانی، جایگاه بی بدیلی در صنعت بانکداری و نظام های پرداخت است و لذا باید هم نقش این گروه و هم شیوه فعالیت و ارائه خدمات آن متناسب با شان و جایگاه آن مورد بازبینی و ارتقا قرار گیرد.

ماهیار با اشاره به نقش شرکت ملی انفورماتیک در کنار بانک مرکزی به عنوان بازوی فناوری، نوآوری و استراتژیک تصریح کرد: سرمایه‌گذاری و توجه به حوزه های جدید از جمله هوش مصنوعی و فناوری‌های بلاک‌چین از جمله راهبردهای جدید در گروه ملی انفورماتیک خواهد بود و قطعا تلاش خواهیم کرد در افق کوتاه‌مدت با تمرکز بر این بخش، در حوزه تحول دیجیتال در صنعت بانکداری، جریان‌ساز و پیشرو باشیم.

او گفت: در حوزه بازاریابی خدمات و ارائه سرویس به مشتریان نیز  باید رویکردهای جدیدی اتخاذ کنیم و در برنامه جدید بر آنیم تا علاوه بر نقش‌آفرینی در بازارهای داخلی، توجه ویژه‌ای نیز به حضور در بازارهای بین‌المللی داشته باشیم که با توجه به دیپلماسی قدرتمندی که اخیرا از سوی بانک مرکزی فعال شده این ظرفیت به خوبی فراهم است.

توجه ویژه به حوزه سرمایه انسانی و موضوع آموزش، فعالیت مستمر و کیفی شرکتهای گروه در حوزه جهاد تبیین، حاکمیت فناوری و نوآوری در گروه و بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های مغفول در گروه ملی انفورماتیک از دیگر محورهای مورد تاکید ماهیار در جلسه با مدیران شرکتهای گروه ملی انفورماتیک بود.

او در پایان با تاکید بر عزم جدی تیم مدیریتی جدید در شرکت ملی انفورماتیک که ذیل راهبری رییس کل  بانک مرکزی آغاز شده، افزود: بایسته است این تغییر در همه شئون و ارکان گروه ملی انفورماتیک از جمله شرکت‌های تابعه تسری یابد.

https://pvst.ir/fuh

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو