skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر
انتخاب سردبیر

رئیس‌جمهوری: بدون استثنا، تمام پلتفرم‌های خارجی باید نسبت به فعالیت‌شان در ایران پاسخگو باشند

علی مومنی علی مومنی تحریریه

۷ شهریور ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۹ شهریور ۱۴۰۲

©عکس از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت

رئیس‌جمهوری بار دیگر تاکید کرد هر پلتفرمی که بخواهد در ایران فعالیت کند باید نسبت به حوزه فعالیت خود پاسخگو باشد و در این مورد، استثنایی وجود ندارد. او همچنین گفت شبکه ملی اطلاعات تا پایان امسال ۸۰ درصد پیشرفت می‌کند.

به گزارش پیوست، ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری، در سومین نشست خبری خود به عنوان رئیس دولت سیزدهم گفت: اینترنت به فضای زندگی مردم آمده است. شاید هیچ دست‌ساخته بشر تا این حد سریع تمام زوایای زندگی را تحت تاثیر قرار نداده باشد. برق و تلفن در تاریخ‌هایی که اختراع شدند به این سرعت همه زندگی بشر را نگرفتند. پیر و جوان، شهری و روستایی، دانشگاهی و بازاری در این فضا ارتباطات خود را صورت می‌دهند، فلذا موضوع اینترنت مساله مهمی است.

او ادامه داد: من از همان ابتدا تاکید کردم فضای اینترنت باید به نحوی باشد که ارتباطات به سهولت صورت بگیرد و دسترسی‌ها آسان باشد. کار فیبر نوری که امروز وزارت ارتباطات دنبال می‌کند در همین راستاست و موفق شده گام‌های خوبی در این راستا بردارد. در مورد شبکه ملی اطلاعات، قبل از دولت ما ۲۳ درصد کارش انجام شده بود و در این دولت رسیده به ۶۴ درصد. فکر می‌کنم تا آخر سال جاری به ۸۰ درصد برسد.

رئیسی همچنین گفت: همه شهروندان چه نخبگان، چه عموم مردم، حتی آنهایی که در این فضا بازی می‌کنند، باید با آرامش و بدون اخلال به این فضا دسترسی داشته باشند.

او در مورد شروط ایران برای فعالیت پلتفرم‌های خارجی در ایران نیز توضیح داد:‌ فضای اینترنتی و شبکه‌های ارتباطی کاملاً آمادگی دارد هر سکویی در اینجا حضور داشته باشد، اما ما به پلتفرم‌های خارجی اعلام کرده‌ایم همان‌طور که در اروپا و آمریکا و هر جای دنیا نسبت به فعالیت‌شان پاسخگو هستند، اینجا هم همین‌طور است. ایران چه فرقی با کشورهای اروپایی دارد؟

رئیس‌جمهور اضافه کرد: تمامی پلتفرم‌های خارجی بدون استثنا اگر بخواهند در ایران فعال باشند باید نسبت به فعالیت حوزه خودشان پاسخگو باشند. اخیراً بعضی از این پلتفرم‌ها در اروپا در مورد اینکه چرا نسبت به ارتباطات و اطلاعاتی که از کشور جمع می‌کنید پاسخگو نیستید، مورد سوال قرار گرفتند.

https://pvst.ir/ftg
علی مومنی
علی مومنیتحریریه

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو