skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پرامپت‌نویسی آینده هوش مصنوعی را به دست می‌گیرد

سمانه سمیع تحریریه

۴ شهریور ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

بنیانگذار موسسه «مدیر سبز»، پرامپت‌نویسی را از مهم‌ترین مهارت‌هایی می‌داند که کنترل هوش مصنوعی را به دست می‌گیرد. پرامپت‌نویسی (Prompt Engineering) مهارتی است که کاربران از طریق آن با هوش مصنوعی ارتباط برقرار می‌کنند. در واقع به نوشتن دستوراتی برای چت‌جی‌پی‌تی و هر ابزار هوش مصنوعی که بتوان بهترین خروجی مدنظر را از هوش مصنوعی دریافت کرد، پرامپت گفته می‌شود.

به گزارش پیوست، ژان بقوسیان موسس مدیر سبز در رویداد WordPressSummit، از تولید محتوای وب‌سایت‌‌ها با هوش مصنوعی سخن گفت، او در این باره توضیح داد: می‌توان سرعت تولید محتوا را با هوش مصنوعی پنج تا ۱۰ برابر کرد و برای این کار باید با ابزار هوش مصنوعی آشنا بود.

او در ادامه  نحوه ساخت اکانت چت‌جی‌پی‌تی و راه‌های دور زدن تحریم‌ها برای استفاده از چت‌جی‌پی‌تی را توضیح داد و گفت: پرامپت‌نویسی حرفه‌ای است که کنترل هوش مصنوعی را به دستان کاربران می‌سپارد و حالا (Prompt Engineering) از مهم‌ترین مهارت‌هایی است که هر کسی که بخواهد با هوش مصنوعی کار کند باید با آن آشنا باشد.

ژان بقوسیان بنیانگذار موسسه مدیرسبز

برای یک پرامپت حرفه‌ای سه بخش کلیدی وجود دارد، در ابتدا باید نقش خود را برای هوش مصنوعی توضیح بدهید. برای مثال بگویید به من به عنوان یک روانشناس یا مهندس اطلاعاتی در این مورد بده و با یک مثال واقعی محیط و درخواستتان را شفاف کنید. شفاف کردن موضوع و نوشتن درست دستور‌العمل‌ به همراه مشخص کردن هویتتان می‌تواند هوش مصنوعی را برای راهنمایی بهتر آماده کند.

محصولات مناسب موبایل تولید کنید

علی حاجی محمدی، موسس ژاکت و همیار وردپرس در ادامه از چگونگی کسب درآمد از وردپرس صحبت کرد و ادامه داد: شاید برای هر یک ما سوال باشد آیا می‌شود از این راه پولدار شد؟ باید با قاطعیت بگویم بله!
داشتن ذهنیت کاربردی، بررسی تغییرات رفتار جامعه، ارائه طرح‌‌ها با گرافیک بهتر و سیستم‌سازی محصول از راه‌هایی است که می‌تواند یک سایت را بهینه و ارزشمند کند. گران‌ترین مبلغ پروژه طراحی سایت دنیا متعلق به هواپیمایی امارات و پردرآمدترین محصول ورد‌پرسی woocommerce بوده است. پس طراحان سایت با خلاقیت و یادگیری مهارت‌های جدید می‌توانند به شکل شگفت‌آوری درآمد کسب کنند.
او در ادامه توضیح داد: ۶۵ درصد افراد صفحات وب را با موبایل می‌بینند و این یعنی هر محصولی که تولید می‌کنید اولین ورژن آن را موبایل طراحی کنید و سازگاری با موبایل را اولویت قرار دهید.
در نهایت سیستم‌سازی محصول، واگذاری وظایف به پشتیبانی و تولیدمحتوا به متخصص‌ها، پشتیبانی سلف سرویس، نظارت دقیق بر نتایج، سیستم دریافت بازخورد می‌تواند محصول شما را بهینه کند.

استفاده از آدم‌های ارزان برای کسب و کارها گران تمام می‌شود

لقمان آوند موسس سون‌لرن

لقمان آوند، موسس سون‌لرن هم در بخشی از این رویداد به بیان تجربیات خود در حوزه وردپرس پرداخت و گفت: جمله‌ای هست که می‌گوید نادان و پول بالاخره از هم جدا می‌شوند، بسیاری از مدیران کسب‌وکارها سرمایه‌های زیادی را هدر داده‌اند و به هدفشان نرسیده‌اند، چون پول هوشمند است و منتظر تصمیم‌های اشتباه کسی نمی‌ماند.

او در ادامه به نقش منابع انسانی در شرکت‌ها اشاره کرد و گفت: هرگز از آدم‌های ارزان در کسب‌وکارتان استفاده نکنید و تمرکزتان را روی محصول بگذارید. هزینه نگهداشت نیروهای خوب را فراهم کنید. اگر یک هزینه معقول به افراد حرفه‌ای بدهید بهتر است از اینکه به سه فرد مبتدی حقوق بدهید. ضمن اینکه این افراد می‌توانند به هویت برند شما لطمه بزنند و این ارزان بودن را برایتان گران تمام کنند.

از آخرین نسخه برنامه‌ها استفاده کنید

علی حسینی مدیر سابق سئو دیجیکالا

علی حسینی، مدیر سابق سئو دیجیکالا و موسس سئو‌لب هم از سئوی ۲۰۲۳ در وب‌سایت‌های وردپرسی گفت و از صاحبان کسب‌وکارها خواست همیشه از آخرین ورژن برنامه‌ها استفاده کنند او در این باره گفت: همیشه به روز باشید و از آخرین نسخه نرم‌افزارها برای به‌روزرسانی سایتتان استفاده کنید. اگر سایت شما تجربه کاربری خوبی برای کاربرانتان به همراه نیاورد گوگل سایت را در صفحه دهم هم نشان نمی‌دهد. او همچنین از مخاطبان خواست برای امنیت بیشتر سایتشان سرور از داخل ایران نگیرند و تنها سی‌دی‌ان را از ایران دریافت کنند. او علت این موضوع را امنیت بیشتر در سرورهای خارجی و مشکلات امنیتی در ایران عنوان کرد.

هادی تایانلو، هم‌بنیان‌گذار تاپین هم از سرویس‌های نوین لجستیکی برای فروشگاه‌های اینترنتی سخن گفت و به انواع سرویس‌های ارسال اشاره کرد. او در این باره توضیح داد: پرداخت آنلاین، پس‌کرایه، ارسال رایگان، پرداخت در محل همه از روش‌های دریافت مبلغ کالا برای سایت‌ها هستند و تمام این خدمات می‌تواند به گسترش خدمات در کسب و کارها کمک کند، سعی کنید تمام این امکانات را برای خریداران محصول و خدمتتان فراهم کنید.

https://pvst.ir/fr7
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو