skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رئیس مجلس نسبت به مهاجرت فعالان ICT ابراز نگرانی کرد

میثم قاسمی تحریریه

۳۱ مرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

©عکس: ایرنا

رئیس مجلس شورای اسلامی نسبت به مهاجرت نیروی انسانی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات واکنش نشان داد و از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خواست نسبت به استفاده از این نیروها توجه نشان دهد.

به گزارش پیوست، امروز (۳۱ مرداد) و پس از آنکه وزیر ارتباطات برای توضیح درباره گزارش کمیسیون صنایع از وضعیت اینترنت کشور به مجلس رفته بود، رئیس مجلس در سخنان کوتاهی بر لزوم سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در صنعت ICT و توجه به استفاده  از نیروی مختصص در این حوزه تاکید کرد.

محمدباقر قالیباف با تشکر از وزیر ارتباطات برای تلاش در زمینه تکمیل شبکه ملی اطلاعات بر توسعه خدمات دولت الکترونیکی و سکوهای ارائه خدمات به مردم تاکید کرد.

قالیباف در ادامه درباره لزوم سرمایه‌گذاری در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در حوزه اقتصاد و تجارت امروز همه متوجه شده‌ایم که به هر دلیل با توجه به تصویب اصل ۴۴ و یک دهه تلاش برای اجرای ولی ضعف داریم. این ضعف را در حوزه اقتصاد دیجیتال دوباره تجربه نکنیم. توجه به بخش خصوصی داشته باشیم. ما می‌خواهیم به سهم ۱۵ درصدی [اقتصاد دیجیتال از تولید داخلص داخلی] برسیم و بدون بخش خصوصی امکان ندارد به این سهم برسیم. ما اگر به دنبال این هستیم که اقتصاد را برای مشارکت مردم ساختارسازی کنیم، هیچ‌جا بهتر و دقیق‌تر و مهم‌تر و در دسترس‌تر است سکوهای اقتصاد دیجیتالی نیست.

رئیس مجلس با اشاره به مهاجرت نیروی انسانی در حوزه ICT گفت: یکی از بحران‌های پیش روی ما کاهش جمعیت است. ولی باید از نعمت بزرگی که داریم استفاده کنیم. ما از نظر پنجره جوانی جمعیت و نیروهایی که در حوزه فناوری مسط هستند، امروز در اوج هستیم و این بزرگترین فرصت ماست و فکر می‌کنم به این دقت نکرده‌ایم و امروز داریم این فرصت را از دست می‌دهیم و این نیروها بعضا دارند از کشور خارج می‌شوند و ما باید برای رسیده به سهم ۱۵ درصدی اقتصاد دیجیتالی از فرصت به این بزرگی استفاده کنیم و خدای نکرده این فرصت را به تهدید تبدیل نکنیم.

https://pvst.ir/fqd
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو