skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

معاونت توسعه شبکه ملی اطلاعات در وزارت ارتباطات تشکیل می‌شود

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۲۱ مرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

ساختار جدید سازمانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با تغییراتی همراه بوده که اضافه شدن معاونت توسعه شبکه ملی اطلاعات از جمله آن است. پیش از این مسئولیت پیشبرد این شبکه به عهده معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی بود که اکنون این بخش به معاونت سیاستگذاری، برنامه‌ریزی، توسعه فاوا و اقتصاد دیجیتال تغییر کرده است.

به گزارش پیوست، نمودار سازمانی جدید وزارت ارتباطات در راستای اجرای ماده ۲۹ قانون مدیریت خدمات کشوری تصویب و ابلاغ شده است که طبق آن تغییراتی در ساختار این وزارتخانه تشکیل شده است.

بر اساس این تغییرات، تعداد معاونت‌های این وزارتخانه با اضافه شدن معاونت توسعه شبکه ملی اطلاعات به ۵ معاونت رسیده است. پیش از این وظیفه راهبری شبکه ملی اطلاعات در وزارت ارتباطات برعهده معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی بود.

این معاونت اکنون با به‌روز شدن وظایفش، تبدیل به معاونت سیاستگذاری و برنامه‌ریزی توسعه فاوا و اقتصاد دیجیتال شده است.

دیگر تغییر اساسی که در نمودار سازمانی جدید به چشم می‌خورد، ارتقا جایگاه دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات است که اکنون هم‌تراز معاون وزیر است.

همچنین ساختار سازمان فناوری اطلاعات نیز با رویکرد «توسعه خدمات دولت هوشمند و تنظیم‌گری و توسعه سکوهای دیجیتال و کسب‌وکارهای حوزه فناوری اطلاعات» اصلاح، تصویب و ابلاغ شده است که تاکنون جزئیات آن اعلام نشده است.

هادی اصلان‌زاده، معاون توسعه سرمایه انسانی و مدیریت منابع در خصوص تغییرات اخیر گفته است: ساختار سازمانی جدید با رویکرد تخصصی کردن حداکثری واحدهای سازمانی و همسوسازی، هماهنگی و تعامل اثربخش مابین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و دستگاه‌های وابسته به منظور تحقق اهداف مورد نظر و هم‌افزایی لازم، تدوین و ابلاغ شده است.

https://pvst.ir/fns
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو