skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بیانیه انجمن فین‌تک‌ ایران: تعلیق مجوز ازکی مانعی بحران‌زا‌ بر سر راه توسعه بخش خصوصی است

۸ مرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

انجمن فین‌‌تک ایران با انتشار بیانیه‌ای نسبت به تعلیق مجوز ازکی از سوی بیمه مرکزی واکنش نشان داد و این اقدام را «مانعی بزرگ و بحران‌زا بر سر راه توسعه بخش خصوصی» دانست.

به گزارش پیوست، در بیانیه انجمن فین‌تک ایران، این نهاد صنفی با «مانع‌تراشی بر سر راه توسعه‌ی اقتصاد دیجیتال و کارشکنی در مسیر ناهموار فعالیت استارت‌آپ‌ها» مخالفت کرد و اعلام تعلیق مجوز ازکی از طریق رسانه را «رویه‌ای‌ غیرمعمول» دانست.

در بیانیه انجمن فین‌تک‌ ایران عنوان شد: «در روزهای اخیر اخباری از اکوسیستم استارتاپی کشور منتشر می‌شود که بار دیگر بازیگران نوآور اقتصاد دیجیتال را هدف قرار داده است. این در حالی است که براساس آخرین آمارها، اقتصاد دیجیتال سهم بیش از ١۵ درصد از تولید ناخالص جهان را به خود اختصاص داده است».

انجمن فین‌تک ایران تعلیق مجوز ازکی را ضربه‌ای سخت به پیکره اقتصاد دیجیتال دانست و تاکید داشت: «آنچه امروز با عنوان «تعلیق مجوز ازکی» در رسانه‌ها دست‌به‌دست می‌شود، ضربه‌ای سخت بر پیکره‌ای است که بی‌وقفه تلاش می‌کنند تا نوآوری و رونق را به اقتصاد دیجیتال کشور تزریق کنند‌».

این نهاد صنفی تعلیق مجوز ازکی را مانعی بزرگ بر سر راه توسعه‌ی بخش خصوصی عنوان کرد. در این بیانیه تاکید شد: «در شرایطی که به‌نظر می‌رسد پس از ماه‌ها چالش‌های اقتصادی و اجتماعی، جامعه در مسیر ثبات نسبی گام برمی‌دارد و هم‌افزایی نقش‌آفرینان زیست‌بوم اقتصاد نوآوری با دیگر بازیگران اقتصاد کشور می‌تواند آثار مثبتی را ایجاد کند، تصمیماتی از این دست؛ مانعی بزرگ و بحران‌زا بر سر راه توسعه‌ی بخش خصوصی است».

در قسمت دیگری از این بیانیه، انجمن فین‌تک ایران نسبت به ایجاد موج مهاجرت در پی اقدامات اخیر هشدار داد: «سوی دیگر این اقدامات، نتیجه‌ای جز ناامید کردن پیکره‌ی دانش‌بنیان شرکت‌ها ندارد. موجی از مهاجرت که همواره پس از تصمیمات سلبی این‌چنینی برای کسب‌وکارها پدیدار می‌شود، این‌بار نیز درحال ظهور است تا بخشی از دانش و تجربه‌ای که می‌تواند زمینه‌ساز توسعه‌ی نوآوری باشد را به سوی مهاجرت نخبگان سوق دهد».

انجمن فین‌تک ایران در بیانیه خود به مخالفت با «مانع‌تراشی بر سر راه اقتصاد دیجیتال» پرداخت و تاکید کرد: اکنون نیاز است عقلانیت و دوراندیشی با حساسیت بیشتری در تصمیمات نهادهای مسئول مدنظر قرار داده شود. انجمن فین‌تک ایران مخالفت خود را با مانع‌تراشی بر سر راه توسعه‌ی اقتصاد دیجیتال و کارشکنی در مسیر ناهموار فعالیت استارت‌آپ‌ها اعلام می‌کند».

در بیانیه انجمن فین‌تک ایران «تعلیق مجوز فعالیت شرکت ازکی و اعلام آن از طریق رسانه رویه‌ای غیرمعمول» عنوان شد. همچنین در این بیانیه، انجمن فین‌تک ایران نسبت به نتایج این اقدام هشدار داده است: «نتیجه‌ای جز از دست رفتن اعتماد اجتماعی، آسیب جدی به بدنه‌ی دانش‌بنیان و نوآور اقتصاد و ناامید کردن نیروی کار متخصص ندارد».

https://pvst.ir/fkz

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو