skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بازار نسبت به دانلود اپلیکیشن‌های بانکی از منابع نامعتبر هشدار داد

۸ مرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

بازار نسبت به دانلود اپلیکیشن‌های بانکی از منابع نامعتبر هشدار داد.

بلاگ فنی کافه بازار در مطلبی به موضوع کشف ۴ بدافزار که بانک‌های ایرانی را هدف قرار داده‌اند پرداخته است. در این مطلب آمده است پژوهشگران یک شرکت بین‌المللی حوزه امنیت نرم‌افزار و سخت‌افزار (Sophos X-Ops) به تازگی از کشف بدافزار در نسخه‌های جعلی چند همراه‌بانک ایرانی (ملت، صادرات و رسالت خبر داده‌‌اند. بررسی‌های پژوهشگران نشان می‌دهد چند مدل بدافزار با کپی برداری از اپ‌های پرداختی سعی کرده‌اند کاربران این بانک‌ها را مورد حمله قرار بدهند.

این پژوهش هشدار داده است که نسخه‌های جعلی این همراه‌بانک‌ها در شبکه های اجتماعی و منابع غیرمعتبر منتشر شده و تاکید کرده است که تنها نسخه‌های موجود در کافه‌بازار (بازار)، نسخه‌های قانونی است.

 

حسین بیات، مدیر تیم بررسی برنامه‌های کافه‌بازار می‌گوید: «کافه‌بازار به دلیل ارتباط مستقیم با تیم‌های توسعه نرم‌افزاری و امنیتی بانک‌های ایرانی، پیش از انتشار همراه‌بانک‌ها، از صحت و اعتبار همه‌ی نسخه اطمینان پیدا می‌کند. همچنین کاربران با اسکن نرم‌افزارها توسط ده آنتی ویروس جهانی، پیش از دانلود و نصب، امکان می‌یابند که از سلامت نسخه‌ی مد نظر خود مطمئن شوند.»

هشدارهای پلیس و تیم‌های امنیت نرم‌افزاری بانک‌ها

پلیس فتا و بانکهای ایرانی طی هشدارهای گوناگون از طریق مراجع و اخبار رسمی، همواره به کاربران خود توصیه کرده‌اند که نرم‌افزارهای بانکی را فقط از وبسایت رسمی بانک‌ها یا مراجع معتبر دانلود کنند.

بر اساس گزارش بازار درسال ۱۴۰۱ کاربران در مجموع ۴۵ میلیون بار، همراه بانک‌های ۲۲ بانک ایرانی را از بازار دانلود کردند.

فهرست همراه‌بانک‌های رسمی در بازار

بازار همواره به کاربران تاکید می‌کند جهت حفظ امنیت گوشی و اطلاعات حساب بانکی، نسخه‌های اصلی همراه‌بانک خود را از بازار دانلود کنند و از نصب فایل‌هایی که در سایت‌های متفرقه، شبکه‌های اجتماعی یا از طریق اپلیکیشن‌های انتقال فایل نظیر شِیریت (Shareit) دست به دست می‌شود بپرهیزند.

https://pvst.ir/fjs

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو