skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مدیرعامل همسا: فرهنگ تعامل، فضای ارتباطی سازمان‌ها را بهبود می‌بخشد

سمانه سمیع تحریریه

۷ مرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

مدیرعامل و بنیانگذار همسا معتقد است توجه به ارتقای کیفیت ارتباطات بین افراد در کسب‌وکار، سازمان‌ها را از خطر رکود و نابودی نجات می‌دهد و زمینه‌های تحول، پویایی و تغییرات بنیادین را فراهم می‌کند.

به گزارش پیوست، مجید احمدی، مدیرعامل و بنیانگذار همسا (پلتفرم ارتباطی درون‌سازمانی) درباره این پلتفرم می‌گوید: همسا یک پلتفرم ارتباط درون‌سازمانی برای سازمان‌های بزرگ با تعداد کارکنان بیش از ۵۰۰ نفر است که پراکندگی جغرافیایی زیاد دارند و با گذشت زمان و بزرگ شدن سازمان دچار مسائل ارتباطی شده‌اند و به تدریج با چالش‌هایی مثل دلسردی و بی‌تفاوتی کارکنان و کاهش بهره‌وری مواجهند.

مجید احمدی مدیرعامل همسا

او در ادامه می‌گوید: بسیاری از سازمان‌ها در ایران، به دلیل اینکه نتوانسته‌اند چشم‌انداز مشترکی بین کارکنان در تمام سطوح ایجاد کنند، یک جهت هماهنگ و همسو برای حرکت جمعی ندارند و به تدریج با واحدهای کاری جدا افتاده از هم مواجه می‌شوند که این مسئله چالش‌های زیادی برای آنها ایجاد می‌کند. پیام بخش‌ها و واحدهای سازمان چه از بالا به پایین و چه از پایین به بالا به درستی منتقل نمی‌شود و متاسفانه سازمان‌ها به جای حل ریشه‌ای مسئله صرفاً به دستاوردها و اهداف نقطه‌ای خودشان را راضی می‌کنند. به همین خاطر است که تحولات رادیکال در سازمان‌های ایرانی کم دیده می‌شود در حالی که این جریان تحول در شرکت‌های بزرگ دنیا سال‌هاست که تجربه می‌شود. تحولات رادیکال در حوزه‌ استراتژی کسب‌وکار، تکنولوژی، نوآوری و سرمایه‌های انسانی بر بستر این جریان ارتباطی ساخته می‌شود.

احمدی می‌گوید: پلتفرم همسا در ابتدا در قالب یک شبکه اجتماعی درون‌سازمانی از سال ۹۷ شروع به کار کرد و این اپلیکیشن در نسخه‌های اندروید، iOS و وب به مشتریان عرضه شد. اما به تدریج متوجه شدیم که صرفا ارائه یک ابزار ارتباطی جدید نمی‌تواند تحولات ارتباطی در سازمان ایجاد کند. ما مشاهده کردیم که کماکان مشکلات ارتباطی سازمان با وجود ابزار جدید ما کماکان ادامه دارد و در بسیاری مواقع پیام‌ها به درستی منتقل نمی‌‌شوند و بی‌تفاوتی و دلسردی مانع ایجاد جریان ارتباطی می‌شود.  این شد که سال بعد با چرخش در مدل کسب‌وکار شرکت، خدمات ارتباطی بین‌رشته‌ای را با کمک متخصص‌هایی از حوزه‌های روانشناسی اجتماعی، رفتار سازمانی، رسانه و تحلیل داده، توسعه دادیم تا بتوانیم به سازمان‌ها در اجرای حرکت و تحول واقعی کمک کنیم.

احمدی توضیح می‌دهد: شاید مهم‌ترین کار همسا تمرکز بر ارتقای فرهنگ سازمان و در ادامه رفتار سازمان بوده است. بستر اصلی کار ما برای این موضوعات حیاتی سازمان، همان ارتباطات است که متاسفانه معمولا خیلی سطحی با آن برخورد می‌شود. به همین دلیل ما سعی کردیم با ارائه خدمات بین‌رشته و گزارش‌های مناسب به مدیران تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر سازمان، کمک کنیم که از بستر ارتباطی سازمان‌شان برای حرکت سازمان و اجرای برنامه‌های تحول استفاده کنند. در تمام این ‌سال‌ها بانک سامان به عنوان اولین و همراه‌ترین مشتری ما پذیرای ایده‌های نوآورانه همسا بود و یکی از مهم‌ترین حامیان و مشوق‌های ما برای ارتقای خدمات‌مان در کلاس جهانی بود.

تیم همسا در حال حاضر به عنوان یک شرکت دانش‌بنیان در برج فناوری شریف واقع در ناحیه نوآوری دانشگاه شریف فعالیت می‌کنند.

https://pvst.ir/fjf
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو