skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اینترنت 5G با سرعت ۳.۳ گیگابیت برثانیه در آمریکا عرضه شد

۷ مرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

شرکت ارائه‌دهنده خدمات ارتباطی T-Mobile با ترکیب چهار کانال مختلف 5G، اینترنت پرسرعتی تا سرحد ۳.۳ گیگابیت را عرضه می‌کند. البته این تکنولوژی تنها برای دستگاه‌هایی که امکان پشتیبانی از آن را دارند (در حال حاضر گوشی‌های گلگسی اس۲۳) قابل استفاده است.

به گزارش پیوست، پیش از این بیشترین سرعت اینترنت 5G از طریق mmWave 5G امکان‌پذیر بود که ارائه دهندگان دیگری همچون ورایزون و AT&T نیز از آن پشتیبانی می‌کنند و دستگاه‌های بیشتری از جمله آیفون ۱۲ به بعد امکان استفاده از آن را دارند. با این حال محدودیت آنتن دهی این تکنولوژی 5G و تاثیر پررنگ موانع از جمله درخت و ساختمان باعث شده تا استفاده از آن برای بسیاری دشوار باشد.

تی‌موبایل برای دستیابی به سرعت بیشتری از ترفند ادغام حامل یا کانال استفاده کرده است.

ادغام یا ترکیب حامل چیست؟

ادغام یا ترکیب حامل موج زمانی است که ارائه دهنده اینترنت چندین کانال طیف 5G را برای بهبود عملکرد با یکدیگر ادغام می‌کند.

وبسایت ورج می‌گوید تی‌موبایل به عنوان یکی از بزرگترین ارائه دهنده اینترنت سلولی آمریکا، کانال 1900 MHz را که پیش از این برای شبکه‌های 3G استفاده می‌شد با دو کانال 2.5GHz و 600 MHz برای ارائه سرویس جدید خود ترکیب کرده است. این محصول جدید در بخشی از شبکه تی‌موبایل عرضه می‌شود و طی چند هفته آینده در سراسر آماریکا قابل دسترسی است.

جاستین پالسن، مدیر ارشد ارتباطات تی‌موبایل در ایمیلی به ورج گفت که هیچ برنامه خاصی برای استفاده از این کانال‌های فشرده در هم نیاز نیست و محدودیتی برای سرعت اتصال وجود ندارد. با این حال همه کاربران امکان استفاده را ندارد و برای این کار به یک گلگسی اس ۲۳ سامسونگ نیاز دارید که از مودم کوالکام اسنپدراگون X70 استفاده می‌کند.

دیگر ارائه دهندگان آمریکایی از جمله AT&T و تی‌موبایل نیز در حال توسعه و بهبود شبکه خود هستند. AT&T نیز ابتدای سال جاری میلادی از ترکیب و ادغام دو کانال آپلود خبر داد و ورایزون نیز از دستیابی به سرعت گیگابیتی در بخش آپلود و 4.3 گیگابیتی برای دانلود در آزمایش‌های خود خبر داده است.

با این حال تی‌موبایل اولین شرکتی است که اتصالی با این سرعت را در آمریکا عرضه عمومی می‌کند. اولف اوالدسون، نایب‌رئیس بخش تکنولوژی تی‌موبایل، می‌گوید آنها به عنوان تنها شرکتی که یک شبکه مجزای 5G دارند «تنها ارائه دهنده‌ای هستند که تکنولوژی‌هایی مثل ترکیب چهار حاملی را» به بازار ارائه می‌کنند.

https://pvst.ir/fj6

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو