skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

هلدینگ راهبر، دیتا سنتر فرید را راه‌اندازی کرد

یگانه کربلایی نویسنده میهمان

۳ مرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۴ مرداد ۱۴۰۲

دیتاسنتر «فرید» با ظرفیت ۱۰۰ رک و پست برق اختصاصی متعلق به شرکت طوبی امید راهبر که با نام تجاری ابرراهبر فعالیت می‌کند و یکی از شرکت‌های زیرمجموعه گروه خدمات انفورماتیک راهبر است، افتتاح شد.

به گزارش پیوست، این دیتا سنتر دارای پشتیبانی ۲۴ ساعته بوده و بلافاصله بعد از افتتاح نیز آماده خدمات کلوکیشن و ددیکشن بوده است.

حمیدرضا نائینی، مدیرعامل هلدینگ خدمات انفورماتیک راهبر در مراسم افتتاحیه مرکز داده ابر راهبر گفت: سرمایه‌گذاری روی پروژه دیتا سنتر در دو فاز انجام شده و ارزش فاز اول این پروژه ۱۸۰ میلیارد تومان برآورد شده است. ما در این شرکت برنامه و طرح فاز دوم را نیز داریم که به امید خدا در آینده نزدیک فاز دوم را نیز در ۱۰۰ رک و با پشتیبانی و تامین برق قوی افتتاح خواهیم کرد.

نائینی همچنین پیش‌بینی‌ها و برنامه‌ریزی‌هایی سه سال آینده گروه خدمات انفورماتیک راهبر را رو به پیشرفت دانست و بیان کرد: ما اگر بخواهیم تصویری را از راهبر در سه سال آینده نشان بدهیم باید بگویم که به دنبال این هستیم که از طریق مشارکت با شرکت‌های دانش بنیان، یکی از ارکان اصلی اقتصاد دیجیتال در کشور باشیم.

تصویر کلی از مرکز داده شرکت طوبی امید راهبر

او با اشاره به اینکه توسعه اقتصاد دیجیتال امروز یک روند جهانی است و حرکت به سمت آن یک الزام است نه یک انتخاب ادامه داد: متوسط سهم اقتصاد دیجیتال کشورها از کل اقتصاد آنها ۱۵ درصد است اما این عدد در ایران به ۶.۵ درصد می‌رسد. شرکت‌های حوزه IT امروز سودده‌ترین شرکت‌ها هستند.

نائینی درباره تغییر روند اقتصاد در دنیا گفت: روند اقتصاد دنیا از اقتصاد مبتنی بر دارایی به سمت اقتصاد مبتنی بر داده در حال حرکت است.

حمیدرضا نائینی، مدیرعامل گروه خدمات انفورماتیک راهبر

مدیرعامل گروه مالی نماد غدیر نیز با اشاره به به اهمیت حضور در حوزه صنعت ICT بیان کرد: سعی کرده‌ایم تا دو پارامتر توانمندی و جذابیت سرمایه گذاری را تلاقی دهیم. حوزه ICT حوزه بسیار وسیعی است و آینده از آن این حوزه است. ما هم سعی بر آن داشتیم که به توانمندی‌ها و داشته های خود نگاه کنیم و وارد حوزه هایی بشویم که به صورت نانوشته در آن تضمین موفقیت داشته باشد. بنابراین اهتمام بر آن داشتیم که هم در حوزه سخت افزاری و هم نرم افزاری وارد مقوله هایی شویم که به اندازه و توان شرکت باشد که حوزه دیتاسنتر نیز یکی از همان سرمایه گذاری هایی بود که امید به پیشرفت آن داریم.

مدیر عامل گروه خدمات انفورماتیک راهبر با افتتاح این دیتا سنتر سرعت پیشرفت شرکت طوبی امید راهبر و همچنین گروه خدمات انفورماتیک راهبر را رو به جلو دانست و گفت: افتتاح دیتا سنتر فرید برای لایه زیرساخت اهداف گروه و همچنین پیشرفت علم اقتصاد دیجیتال در جامعه کنونی بسیار سودمند است. ما در شرکت طوبی امید راهبر با افتتاح و بهره‌برداری مرکز داده فرید به یکی از اهداف کلان خود در کسب و کار رسیدیم و در این قسمت با انجام فعالیت‌های دیتاسنتری سعی می‌کنیم تا از جهت نیازهای مربوط به این قسمت به اغنا برسیم.

https://pvst.ir/fii

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو