skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

آسان پرداخت پرشین به هر سهم خود ۱۸ ریال سود داد آپ ۱۰ درصد سود هر سهم را تقسیم کرد

سمانه سمیع تحریریه

۳۱ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

مجمع آپ

مجمع عمومی عادی سالیانه و مجمع فوق‌العاده آسان پرداخت پرشین برگزار شد.شرکت آسان‌پرداخت پرشین در مجمع عمومی عادی سالانه خود ۱۰ درصد از سود هر سهم را بین سهامدارانش تقسیم کرد. براین اساس آپ به ازای هر سهم ۱۸ ریال سود به سهامدانش می‌دهد. بر اساس صورت‌های مالی سالانه، آپ در سال ۱۴۰۱سود خالص شرکت در سال ۱۴۰۱ مبلغ۹۹۱.۳۰۶ میلیون ریال بوده است.

به گزارش پیوست مجمع عمومی عادی سالیانه(۱۴۰۱) و مجمع فوق‌العاده آسان‌پرداخت پرشین(سهامی‌عام)، امروز شنبه ۳۱ تیر برگزار شد.
در ابتدای این مجمع علی اکبر فراهانی‌، مدیرعامل آپ،به ارائه گزارشی پیرامون عملکرد و وضعیت شرکت آسان‌پرداخت پرشین پرداخت و گفت: ۴۸درصد تراکنش پرداخت‌های اینترنتی کشور دست این شرکت است و در حوزه عملیاتی در زمینه حاکمیت شرکتی تصویب سند استراتژی پنج ساله کشور و تکمیل کمیته‌ها و آیین‌نامه‌ها با سه رویکرد بهبود سلامت، مدیریت ریسک و ارتقا شفافیت شکل گرفته است.

رتبه اول تراکنش‌های اینترنتی

فراهانی در ادامه رتبه اول ممیزی شاپرک، رتبه اول در تعداد تراکنش‌های اینترنتی، رتبه دوم تعداد ابزار پذیرش موبایلی فعال سیستمی، رتبه سوم در نسبت کمترین خطای پذیرندگی به کل تراکنش‌ها و رتبه سوم شاخص اثربخشی مبلغی کارتخوان‌های فروشگاهی را هم از عملکردهای این شرکت در سال مالی ۱۴۰۱ عنوان کرد.

فراهانی در ادامه توضیح داد: تعداد پرسنل آپ در حال حاضر ۸۰۵ نفر است و ترکیب سنی بیش از نیمی از کارکنان این شرکت زیر ۳۵ سال است و ۴۱ درصد منابع انسانی آپ را زنان و ۵۹ درصد مردان تشکیل داده‌اند و درآمد این شرکت در سال ۱۴۰۱ به ۷۳۰۰ میلیارد ریال رسیده است.

او رشد ۳برابری تعداد تراکنش، رشد ۷۴درصدی تعداد تراکنش، رشد ۶درصدی میزان فروش و رشد ۲۴درصدی میزان فروش را هم بخش دیگری از عملکرد آپ در سال مالی ۱۴۰۱ دانست.

فراهانی همچنین توضیح داد آپ در راستای مسئولیت‌های اجتماعی آپ توانسته باعث جلوگیری از خروج ارز از کشور با کاهش نیاز به دستگاه ATM و کاهش مصرف کاغذ به واسطه میزبانی سهم عمده از تراکنش‌های انتقال وجه شود و چشم‌انداز آینده این شرکت تمرکز بر درآمدزایی از داده‌های ارزشمند با حفظ حدود و قوانین است و با اصلاح نظام کارمزدها قطعا درآمدهای این شرکت در سال آینده افزایش خواهد یافت.

او تاکید کرد در سال گذشته آپ در زمینه خطای پذیرندگی از بین ۱۲ PSP رتبه سوم بوده‌ است و می‌خواهند امسال این رتبه را به یک برسانند. او در این باره یادآور شد ۴۸درصد سهم پرداخت اینترنتی کشور متعلق به آپ است و وقتی سهم در تراکنش غیرحضوری بیشتر باشد احتمال خطا نیز بیشتر خواهد شد اما در تلاشیم این خطاها را به حداقل برسانیم.

همان اعضای هیات مدیره قبلی

در ادامه این مجمع، پس از قرائت گزارش حسابرس، اعضای هیات مدیره قبلی این شرکت مورد تایید قرار گرفتند و شرکت‌سامانه‌های نرم‌افزاری دنیز ۱ به نمایندگی محمدرضا اسکندریون، شرکت سامانه‌های نرم‌افزاری دنیز دو به نمایندگی محمدعلی گوگانی، شرکت سامانه‌های نرم‌افزاری دنیز۳ به نمایندگی آرمان فرج‌زاده و شرکت صندوق رفاه و تامین آتیه به نمایندگی مسعود فتحی و شرکت گسترش فناوری‌های نوین به نمایندگی مصطفی ثابتی به عنوان اعضای هیات مدیره برای دو سال آتی مشخص شدند.

در زمینه انتخاب حسابرس هم بازرس اصلی شرکت حسابرسی ارقام نگار آریا و بازرس علی‌البدل شرکت کارآی پارس انتخاب شد.
در خصوص روزنامه کثیرالانتشار نیز روزنامه اطلاعات تعیین شد و در خصوص تقسیم سود ۱۰ درصد از سود به ازای هر سهم ۱۸ ریال معین شد.

در بخش مجمع فوق‌العاده نیز سه بند به شرح زیر اصلاح شد:
طبق ماده ۲۸ اساسنامه شرکت تعیین شد در صورتی که بنا به هر دلیل عده اعضای هیات مدیره کمتر از حد نصاب باشد و عضو علی‌البدل نیز وجود نداشته باشد، هیات مدیره موظف است بلافاصله مجمع عمومی عادی شرکت را دعوت کند.
در مورد بعدی مقرر شد عبارت ذیل تبصره ۲ به ماده ۱۸ اساسنامه شرکت الحاق شود و پرداخت کامل سود به صاحبان سهام باید حداکثر ظرف ۴ ماه پس از تصویب مجمع عمومی انجام شود.
همچنین طبق تبصره ماده ۱۴ اساسنامه تعیین شد گواهی‌نامه حق تقدم باید توسط پست سفارشی قبل از شروع پذیره نویسی به آخرین آدرس اعلام شده سهامداران نزد شرکت و یا شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اعلام شود. اعلامیه پذیره نویسی سهام جدید باید با درج در روزنامه کثیرالانتشار شرکت  یا انتشار در سامانه کدال به عنوان روش الکترونیکی مورد تایید سازمان بورس اوراق بهادار به اطلاع سهامداران برسد. تبصره: در خصوص انجام افزایش سرمایه از محل آورده نقدی و مطالبات حال شده سهامداران، رعایت روش‌ ابلاغ شده توسط سازمان بورس و اوراق بهادار از جمله استفاده از فرآیندهای الکترونیکی الزامی است. در پایان این نشست این سه بند در اساسنامه تغییر و اصلاح سه بند تصویب شد.

https://pvst.ir/fht
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو