skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

آسیاتک به هر سهم ۱۲ تومان سود داد

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۲۸ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

مجمع عمومی سالانه آسیاتک تصمیم گرفت به هر سهم خود ۱۲ تومان سود پرداخت کند. در این مجمع، افزایش سرمایه ۱۵۰ میلیارد تومانی به تصویب رسید.

به گزارش پیوست، مجمع عمومی عادی سالانه و فوق‌العاده صاحبان سهام آسیاتک در دومین سال حضور این شرکت در بورس،‌ امروز (۲۸ تیر) در مرکز رایمون مدیا برگزار شد. در این مجمع، سهامداران تصمیم گرفتند ۳۶ میلیارد تومان از سود سالانه شرکت را میان سهامداران تقسیم کنند. براساس اطلاعات ارائه شده در مجمع، سود خالص آسیاتک در سال گذشته بیش از ۲۲۱ میلیارد تومان بوده است.

درآمدهای آسیاتک در سال ۱۴۰۱ به بیش از ۱۳۰۰ میلیارد تومان رسیده است که نسبت به سال قبل از آن ۵۶ درصد رشد را نشان می‌دهد. این شرکت پیش‌بینی کرده است در سال جاری افزایش ۷۵ درصدی درآمدها نسبت به سال ۱۴۰۱ را محقق کنند. همچنین نسبت سود به درآمد آسیاتک در سال ۱۴۰۱ به ۱۷ درصد رسیده و در مجمع عمومی اعلام شد سال جاری این نسبت به ۲۲ درصد می‌رسد.

محمدعلی یوسفی‌زاده، مدیرعامل شرکت انتقال داده‌های آسیاتک از برنامه این شرکت برای دریافت مجوز UNSP و ارائه اینترنت همراه 5G خبر داد.

طبق اعلام وی، آسیاتک در میان شرکت‌های FCP سهم بازاری ۳۱.۲ درصدی و با احتساب شرکت مخابرات، سهمی ۱۱.۵۲ درصدی در میان تمامی اپراتورهای ثابت دارد.

یوسفی‌زاده درخصوص پروژه‌های در حال جریان افزود: توسعه پهن باند FTTx، خدمات مرکز داده و خدمات ابری پیام، تولید و توسعه نرم‌افزارهای کاربردی صنعت، پروژه دیتاسنتر حکیمیه، دیتاسنتر ماکو، تحقیق و توسعه پروژه اینترنت در سطح ملی در دست اقدام است.

مدیرعامل آسیاتک همچنین گفت: با توزیع‌شدگی درآمد در خطوط مختلف، کمترین آسیب را از اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی مانند کاهش مصرف ترافیک سال گذشته می‌بینیم.

نماد آسیاتک شهریور ماه ۱۴۰۰ در بازار دوم بورس درج شد و اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، این اپراتور اینترنت ثابت در بورس عرضه اولیه شد.

https://pvst.ir/fh4
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو