skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

کاشف به شرکت‌های پرداخت الکترونیکی گواهینامه امنیتی می‌دهد

۱۹ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

کاشف از امکان واسپاری برنامک‌ها و خدمات پرداختی الکترونیکی شرکت‌ها برای ارائه گواهینامه امنیتی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی کاشف، کارشناسان این شرکت درباره چرایی و اهداف ناظر بر تأسیس آزمایشگاه و ایجاد بسترهای ارزیابی محصولات و خدمات عنوان کردند: شرکت‌ها می‌توانند با واسپاری برنامک‌ها و یا خدمات پرداختی الکترونیکی خود به کاشف، آن‌ها را وارد روند و چرخه آزمایشگاهی کنند. در این روند، ضعف‌های امنیتی و آسیب پذیری‌های احتمالی این برنامک‌ها و بسترهای عملیات بانکی، شناسایی و اعلام می‌شود و راهکارهای پیشگیرانه امنیتی و همچنین در صورت نیاز داشبورد مدیریتی به سفارش‌دهنده و مشتری ارائه خواهد شد و درعین‌حال استانداردهای۱۷۰۲۵ نیز در این روند از سوی کاشف پیاده‌سازی می‌گردد و درنهایت این روند منجر به دریافت گواهینامه معتبر امنیتی از کاشف می‌شود که می‌تواند برای شرکت‌ها ارزش‌افزوده در بر داشته باشد.

مدیران فولاد مبارکه اصفهان در جلسه با مدیران شرکت کاشف، هدف خود را از حضور در کاشف و بازدید و آشنایی با خدمات و امکانات نرم‌افزاری و مغز افزاری آن، آشنایی و مشاهده الگوی بومی موفق، در حال کار و آزمایش‌شده اعلام کردند که بتوان با الگوگیری از آن، در حوزه فعالیت شرکت‌های صنعتی نیز به تأمین، تقویت و توسعه امنیت پرداخت.

در توضیحات کارشناسی ارائه‌شده در حین این بازدید اعلام شد: رسالت و کارکرد اصلی آزمایشگاه کاشف، افزایش توان نظارتی و نظارت‌پذیری در نظام بانکی است و در این راستا، اقداماتی مانند ارزیابی و اعتباربخشی امنیتی برنامک‌های تلفن همراه و یا ابزارهای مبتنی بر وب و به‌طورکلی محصولات بانکداری الکترونیکی و پرداخت صورت می‌گیرد.

طی توضیحات کارشناسان این حوزه، همچنین در تشریح ارزش‌افزوده‌ای که شرکت‌ها بابت این خدمات دریافت می‌کنند گفته شد: در بازار رقابتی، هر محصولی که بخواهد با کیفیت خود مشتری را جلب کند، نیازمند این است که استانداردهای آزمون و تثبیت‌شده‌ای را از مرجعی معتبر اتخاذ کند و این استانداردها موجب می‌شود تا حداقل اطمینانی از اعتبار آن محصول شرکت به مشتری انتقال داده شود و این رویه بر فروش و جلب مشتری تأثیرگذار است.

گفتنی است که بانک مرکزی در جایگاه نهاد ناظر انتظار دارد که محصولات بانکی و پرداختی که مورد استفاده مردم قرار می‌گیرد، از کیفیت و امکانات امنیتی مطلوبی برخوردار باشد و خدمات آزمایشگاهی کاشف به‌نوعی پاسخ به الزامی است که نهاد ناظر وضع کرده و اعتقاد دارد که نباید هر محصولی را وارد زیست‌بوم پرداخت کرد.

شرکت کاشف شنبه هفدهم تیرماه، میزبان مدیران بخش فناوری اطلاعات و امنیت شرکت فولاد مبارکه اصفهان بود. در این نشست که با حضور و میزبانی مدیران ماهر و توسعه خدمات شرکت کاشف برگزار شد،‌ برخی از فعالیت‌ها و خدمات کاشف برای میهمانان تشریح شد. مدیران و نمایندگان فولاد مبارکه اصفهان طی حضور خود در شرکت کاشف، همچنین از بخش آزمایشگاه و حوزه ارزیابی و اعتبارسنجی این شرکت نیز بازدید کردند و با توضیحات مدیران و کارشناسان شرکت، با اهداف و عملکرد این بخش آشنا شدند.

https://pvst.ir/fdu

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو