skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

فقط  ۲۷ درصد کاربران هومکا به فکر پیشگیری از بیماری هستند

۱۸ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

بررسی آمار آزمایش‌های انجام شده توسط هومکا در ۱۲ ماه گذشته نشان می‌دهد ۷۳ درصد کاربران، برای درمان یا تشخیص بیماری، رو به انجام آزمایش می‌آورند و باقی کاربران برای چکاپ دوره‌ای اقدام به انجام آزمایش می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی هومکا،۷۳ درصد کاربران، برای درمان یا تشخیص بیماری، رو به انجام آزمایش می‌آورند و تنها ۲۷درصد کاربران برای چکاپ دوره‌ای اقدام به انجام آزمایش می‌کنند. این در حالی است که آمار ابتلای ایرانی‌ها به بیماری‌هایی مثل دیابت، مشکلات قلب‌و‌عروق و اختلالات کبد، رو به افزایش است و بیش از پیش نیاز به ایجاد آگاهی در جامعه نسبت به وضعیت سلامت وجود دارد، چرا که پیشگیری، هزینه‌های کمتری نسبت به درمان دارد.

آمار هومکا همچنین نشان می‌دهد که حدود ۲۳ درصد کاربران تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند و حدود ۱۸.۵ درصد فقط تحت پوشش بیمه‌ی پایه هستند که درصد کمی از مخارج سلامت را پوشش می‌دهد. با توجه به هزینه‌ی بیشتری که درمان نسبت به پیشگیری دارد، بیش از هر زمان دیگری نیاز به افزایش آگاهی جامعه ایران از اهمیت سلامت، تغییر سبک زندگی و پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ها داریم.

پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهند تا سال ۱۴۲۰ با بحران پیری جمعیت در ایران و افزایش نیاز به خدمات درمانی و سلامت روبروییم و بنابراین نیاز است برنامه‌ریزی برای تامین منابع لازم برای سلامت جامعه و توسعه زیرساخت‌های ارائه این خدمات به مردم انجام شود و همچنین اقدامات لازم برای پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ و افزایش آگاهی جامعه از موضوع سلامت و اهمیت تغییر سبک زندگی، انجام شود.

https://pvst.ir/fdh

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو