skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

زارع‌پور شرایط اینترنت را رو به بهبود دانست اما اختلال رخ داد

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۸ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۱ تیر ۱۴۰۲

عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات، در روز آخر نمایشگاه الکامپ گفت: سرعت اینترنت نسبت به گذشته هیچ وقت عقب‌گرد نکرده است اما در همان ساعات رادار ابرآروان اختلال در اینترنت را نشان می‌داد.

به گزارش پیوست، عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، امروز صبح (۸ تیر ۱۴۰۲) برای بار دوم در بیست و ششمین نمایشگاه الکامپ حاضر شد و گفت: در سرعت اینترنت نسبت به گذشته هیچ وقت عقب‌گرد نداشتیم اما نسبت به آنچه باید باشیم عقب هستیم و شبانه‌روز تلاش می‌کنیم تا بتوانیم سرعتی را که شایسته مردم است فراهم کنیم.

زارع‌پور درباره کندی اینترنت گفت: شرایط اینترنت رو به بهبود است. سرعت‌هایی که اکنون در حال فراهم کردن برای مردم هستیم، سرعت‌های چند صد مگابیت بر ثانیه است.

این صحبت‌ها در حالی مطرح شد که امروز طبق گزارش رادارهای ابرآروان، اینترنت کشور دچار اختلال جدی شده است.

رادار ابرآروان تا ساعت ۱۳:۴۳ امروز

وزیر ارتباطات در مورد گلایه‌های مردم از وضعیت اینترنت گفت: آنچه مردم از آن گلایه دارند محدودیت‌هایی است که روی برخی پلتفرم‌ها اعمال شده است. قبلاً نیز اعلام کردیم هر پلتفرمی که قوانین کشور را بپذیرد، قدمش روی چشم ماست و می‌تواند فعالیت کند. اما برخی این مساله را نپذیرفتند. این در حالی است که در تمام دنیا برای فضای مجازی خود اهمیت قائل‌اند و پلتفرم‌ها موظف به رعایت قوانین آنها هستند.

او از توسعه نیافتن اینترنت ثابت طی ۱۵ سال گذشته انتقاد کرد و گفت:‌ حدود ۱۵ سال است که در حوزه اینترنت ثابت سرمایه‌گذاری صورت نگرفته و از این رو در توسعه این بخش عقب مانده‌ایم. طبق آمار سایت‌های سنجش سرعت اینترنت نیز بین ۱۹۰ کشور همیشه جزو کشورهای ۱۴۰ تا ۱۵۰ بوده‌ایم. ان‌شاءالله با پروژه فیبرنوری می‌توانیم سرعت‌ اینترنت را بهبود بخشیم.

وزیر ICT برای چندمین بار از رفع فیلتر گوگل‌پلی دفاع کرد و گفت: در مورد محدودیت‌ها نیز ما قائل بر این هستیم که می‌توان روی برخی از آنها تجدیدنظر کرد. مثلاً درباره رفع فیلتر گوگل‌‌پلی، نظر تخصصی ما این است که رفع فیلتر شود و این مساله را در کارگروه مصادیق مجرمانه پیگیری خواهیم کرد.

https://pvst.ir/fab
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو