skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سازمان نظام‌صنفی رایانه‌ای تهران با انجمن صنفی افتا تفاهم‌نامه امضا کرد

۷ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

تفاهم‌نامه نصر و افتا

سازمان نصر و انجمن صنفی افتا با هدف تسریع و ارتقای اهداف، تفاهم‌نامه همکاری ۲طرفه را امضا کردند. در این تفاهم‌نامه به فراهم‌سازی بستر مناسب برای توسعه تعاملات و فعالیت‌های فی‌مابین، رونق صنفی و انسانی و همچنین ارتقای سطح علمی بازار اشاره شد.

به گزارش پیوست در این مراسم تفاهم‌نامه که در ستاد خبری نمایشگاه الکامپ برگزار شد؛ حسین اسلامی، رئیس هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران با اشاره به حرکت اقتصاد سنتی به سمت اقتصاد دیجیتال گفت: اگر از همین الان تمهیدات امنیتی لازم برای رفتن به سمت اقتصاد دیجیتال اندیشیده نشود کشور با آسیب جدی  روبه‌رو می‌شود.

اسلامی درباره این همکاری توضیح داد: اولین نکته مربوط به اتحاد بین تشکل‌ها است. اکنون این اتفاق رخ داده و در تشکل‌های مختلف شاهد این موضوع هستیم. باید بپذیریم که موضوع امنیت، زیرساخت حرکت اقتصاد دیجیتال است. چند مرتبه تاکید کرده‌ایم که در ۲ سال گذشته کشور آسیب‌های جدی‌ به دلیل عدم اهمیت‌دادن به حوزه امنیت متحمل شده و اکنون باید باور کنیم که حوزه امنیت موضوع حاشیه‌ای نیست و باید به عنوان یک حوزه زیرساختی مهم به آن توجه شود.

اسلامی با تاکید بر سرمایه‌گذاری مالی و انسانی در حوزه افتا ادامه داد: اگر این حمایت‌ها به‌درستی صورت نگیرد، مشکلات ادامه‌دار خواهد شد. بخش خصوصی آماده و علاقمند است که در کنار مجموعه‌های دیگر نیز قرار بگیرد تا بتواند به خوبی در این مسیر پیش برود. نکته دیگر آینده کشور است؛ اعتقاد داریم آینده کشور حرکت از سمت اقتصاد سنتی به اقتصاد دیجیتال است. اگر از همین الان تمهیدات لازم برای رفتن به سمت اقتصاد دیجیتال اندیشیده نشود، کشور آسیب جدی می‌بیند.

رئیس هیات مدیره نصر گفت: توسعه، نیاز به زیرساخت‌ دارد و صرف سرمایه‌گذاری بدون توجه به امنیت نمی‌توان به نتیجه رسید. سیگنالی که ما در بخش خصوصی برای توسعه اقتصاد دیجیتال می‌گیریم، ‌ سیگنال اهمیت دادن به شرکت‌ها و افراد متعهد در حوزه امنیت است.

اسلامی ادامه داد: تاخیر در صدور مجوز برای بخش خصوصی و عدم اجازه حضور در پروژه‌های بزرگ مشکلاتی است که باید به آنها رسیدگی شود. امیدواریم در آینده اتفاقات خوبی در این مسیر رخ دهد و تسهیلگری‌های لازم انجام شود. سرمایه‌گذاری و اعتماد به این بخش نیز از جمله مسائل مهمی است که باید دولت آن را مدنظر قرار بدهد.

در ادامه بهناز آریا رئیس کمیسیون افتا گفت: امروز روز خوبی برای حوزه افتا است و خوشحالیم که در سال‌های زیادی که نظام صنفی و کمیسیون افتا فعال بودند، سندیکای افتا که امروز به عنوان انجمن صنفی افتا آن را می‌شناسیم نیز به صورت مستقل در حوزه تولیدکنندگان افتا تلاش‌های فراوانی کرده است.

آریا با اشاره به همکاری دوسویه سازمان نصر و افتا گفت: ما در گذشته با این نهاد همکاری‌هایی را داشته‌ایم اما این نخستین بار است که موفق شدیم به نقطه مشترک همکاری‌های فی مابین برسیم. امیدواریم که انجمن صنفی افتا به عنوان نماینده تولیدکنندگان این صنعت با هم‌افزایی با سازمان نظام صنفی رایانه‌ای (نصر) که نمایندگی تمام بخش‌های افتا از جمله تولیدکنندگان، واردکنندگان، ارائه دهندگان خدمات و متخصصین افتا را دارد، بتوانیم کارهای مثبت فراوانی را برای کسب وکارهای افتا انجام بدهیم.

آریا معتقد بود در این سال‌ها که تاکید کشور بر امنیت ملی و بومی بود، این هم‌افزایی می‌تواند بسیار ارزشمند باشد و کشور را به سمت امنیت مطلوب ملی سوق دهد.

کامبیز قادری رئیس هیات‌مدیره انجمن صنفی افتا گفت: اهمیت حوزه امنیت بر هیچ‌کس پوشیده نیست. اکنون که ما در یک جنگ سرد سایبری قرار داریم، کشور باید از تمام توانمندی‌های موجود خود اعم از توانمندی‌هایی که متکی به دانش بومی است و آن دانشی که بین‌المللی است و ما نمی‌توانیم به این زودی به آن دست پیدا کنیم، استفاده کند تا پایداری و تاب آوری سامانه‌ها تضمین شود.

قادری ادامه داد: تا کنون با سازمان نصر همکاری و ارتباط خوب و نزدیکی داشتیم، چرا که «نصر» باید از دید تمام فعالان این حوزه، سازمان مادر تخصصی شناخته شود و انجمن نیز خودش را هرگز از این سازمان جدا ندانسته است. از روز نخست هدف ما افزایش هم افزایی بود. امضای این تفاهم‌نامه می‌تواند باعث همصدایی فعالان حوزه شود. بخش خصوصی در این نمایشگاه با وجود مشکلات اقتصادی که وجود داشت توانست کارهای بزرگی را انجام بدهد.

https://pvst.ir/fa1

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو