skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اتحادیه اروپا از راه‌اندازی مراکز عیب‌ یابی هوش مصنوعی خبر داد

۶ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

اتحادیه اروپا برای تضمین امنیت تکنولوژی جدید پیش از عرضه عمومی، سیستم‌ها «عیب‌ یابی» (Crash Test) را راه‌اندازی می‌کند. این مراکز از سال آینده وارد فاز اجرایی می‌شوند.

به گزارش پیوست به نقل از بلومبرگ، بلوک اروپا چهار تاسیسات آزمایش و بررسی را در مناطق مختلف اروپا راه‌اندازی کرده است و ۲۲۰ میلیون یورو (۲۴۰ میلیون دلار) بودجه به این پروژه اختصاص یافته است. این مراکز که به صورت فیزیکی و مجازی هستند، از سال آینده فضایی را برای آزمایش هوش مصنوعی و رباتیک در موقعیت‌های تولید، درمان، کشاورزی و غذای جهان واقعی فراهم می‌کنند.

لوسیلا سیولی، مسئول صنعت هوش مصنوعی و دیجیتال کمیسیون اروپا، در مراسم راه‌اندازی این سیستم‌ها در کپنهاگ گفت انتظار می‌رود که نوآوران «هوش مصنوعی قابل اعتماد» را به بازار عرضه کنند و می‌توانند از این تاسیسات برای آزمایش و اعتبارسنجی اپلیکیشن‌های خود استفاده کنند. او در این مراسم به اطلاعات وارونه به عنوان یکی از خطرات بزرگ هوش مصنوعی اشاره کرد.

دانشگاه فنی دانمارک که یکی از این مراکز را رهبری می‌کند در بیانیه‌ای گفت، این تاسیسات که مکمل قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا است، نسخه‌ای دیجیتالی از سیستم عیب یابی اروپا برای خودرو‌ها هستند. به گفته این دانشگاه، چنین تاسیساتی در واقع یک «فیلتر ایمنی» بین ارائه دهنده تکنولوژی و کاربران اروپا هستند و به شفاف‌سازی سیاست عمومی نیز کمک می‌کنند.

https://pvst.ir/f9f

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو