skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

توسعه زیرساخت ارتباطی و پایگاه داده مبین‌نت

۳۱ خرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

مراسم افتتاح دیتاسنتر سوم مبین‌نت، با هزارتایی شدن تعداد مشترکین سرویس فیبرنوری برج‌ها (FIBERLINK) برگزار شد. فاز اول این پروژه ظرف حدود سه ماه انجام شد و به بهره‌برداری رسیده است. همچنین برنامه‌ریزی مرتبط برای توسعه و راه‌اندازی فازهای آتی سرویس فیبرنوری مبین‌نت و ایجاد تنوع خدمات در دستور کار است.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت ارتباطات مبین‌نت، اولین پروژه معرفی شده در این رویداد، سومین دیتاسنتر مبین‌نت بود که در ساختمان صنایع ارتباطی پایا به بهره‌برداری رسیده ‌است. این دیتاسنتر شامل سیستم خنک‌کننده، سامانه اعلام و اطفای حریق، سامانه مانیتورینگ و غیره احداث شده که توسط نیرو‌های متخصص داخلی مبین‌نت طراحی و اجرا شده و نقش مهمی در توسعه زیرساخت مرکز داده شرکت مبین‌نت برعهده دارد.

در ادامه این رویداد از ۱۰۰ سایت جدید TD-LTE مبین‌نت رونمایی شد و سایت صدم نیز با حضور حمید بهروزی قائم مقام مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) افتتاح و به شبکه TD-LTE مبین‌نت اضافه شد. این سایت‌ها در شهرهای تهران، کرج، اهواز، ماهشهر و آبادان راه‌اندازی شدند.

سرویس فیبرنوری مبین‌نت نیز که از شهریور ماه ۱۴۰۱ تحت نام FIBERLINK (فایبرلینک) معرفی و تجاری‌سازی شده و در فاز اول برج‌ها و مجتمع‌های شهر تهران و شیراز را تحت پوشش خود قرار داده‌است؛ در این مراسم اتصال هزارمین مشترک خود را جشن گرفت. این سرویس با استفاده از زیرساخت شبکه فیبرنوری مبین‌نت در بیش از ۳۵ برج مطرح شهر‌های تهران و شیراز راه‌اندازی شد و تا به امروز بیش از ۱۲۰ هزار متر فیبرنوری در برج‌های مذکور کشیده شده‌است.

سرمایه‌گذاری پنج میلیون یورویی مبین‌نت در زیرساخت وایرلس

به نقل از رئیس هیئت‌مدیره مبین‌نت، پروژه توسعه شبکه رادیویی این شرکت از یک سال پیش شروع شد. در ۴ سال گذشته تقاضا روی شبکه مبین‌نت با رشد سه برابری مواجه شد که در همین راستا و در فاز اول این پروژه با هدف توسعه ظرفیت در هر دو لایه شبکه دسترسی و Core، سرمایه‌گذاری پنج میلیون یورویی انجام شد.

مهدی غیناقی، رییس هیئت مدیره مبین‌نت با معرفی سرویس فایبرلینک مبین‌نت گفت: دومین حوزه‌ای که به دنبال ورود به آن بودیم، فیبر نوری بود که ما را از شرکتی که فقط اینترنت فیکس وایرلس ارائه می‌داد به اپراتوری مولتی سرویس تبدیل کرد. این تغییر قابل‌توجه، درآمد ما را پایدار می‌کند چراکه شبکه وایرلس عمر کمتر و هزینه بیشتری نسبت به شبکه فیبر دارد و استهلاک و ریسک سرمایه‌گذاری در آن بیشتر از تکنولوژی فیبر است. در نتیجه توسعه و متنوع‌سازی تکنولوژی در لایه دسترسی برای ما بسیار حائز اهمیت است. در حال حاضر سرویس فایبرلینک مبین‌نت در شهرهای تهران و شیراز شروع به کار کرده و جایگاه خوبی دارد. شرکت ارتباطات مبین‌نت موفق به اخذ مجوز UNSP از سازمان تنظیم و مقررات شد و بر این اساس برنامه‌ریزی برای آغاز عملیات اجرایی در حداقل چهار استان کشور را در دستور کار خود قرار داد.

مهدی غیناقی، رییس هیئت مدیره مبین‌نت
مهدی غیناقی، رییس هیئت مدیره مبین‌نت

توسعه سرویس‌های ابری در کنار توسعه زیرساخت ارتباطی

رئیس هیئت مدیره مبین‌نت درباره توسعه دیتاسنتر مبین‌نت توضیح داد: در ۶ ماه اخیر به‌دلیل گسترش سرویس‌های ابری مبین‌نت، ظرفیت ذخیره‌سازی ما رو به اتمام بود که این امر باعث شد راه‌اندازی دیتاسنتر سوم مبین‌نت در دستور کار قرار گیرد. فاز اول این پروژه ظرف حدود سه ماه انجام شد و به بهره‌برداری رسیده است. همچنین برنامه‌ریزی مرتبط برای توسعه و راه‌اندازی فازهای آتی سرویس فیبرنوری مبین‌نت و ایجاد تنوع خدمات در دستور کار است.

غیناقی درباره مسیر توسعه این شرکت گفت: ما دو استراتژی توسعه‌ای داریم که اولی توسعه زیرساخت ارتباطی مبین‌نت است و بر اساس تعهدات‌مان، در پروانه باید به توسعه شبکه وایرلس و فیبرنوری بپردازیم. در ارتباط با شبکه 5G در حوزه خدمات سازمانی نیز در دو سال آینده برنامه سرمایه‌گذاری جدی داریم و در حال حاضر این تکنولوژی به شبکه مبین‌نت اضافه شده و پیش‌بینی می‌شود در شهریور ماه، بخشی از خدمت‌رسانی در بخش سازمانی را به 5G انتقال دهیم. موضوع دوم استراتژی که پیش روی مبین‌نت است، سرویس‌های ابری است؛ زیرا نقطه قوت ما زیرساخت ارتباطی مبین‌نت است و کلیدی‌ترین نیاز سرویس‌های ابری اتصال دائم است.

https://pvst.ir/f6k

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو