skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

معاون فناوری اطلاعات بانک ملی: بانک ملی صاحب مرکز احراز هویت و امضای دیجیتال شد

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۳۰ خرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

رونمایی از مرکز جدید فینوداد

معاون فناوری اطلاعات بانکی ملی اعلام کرد این بانک به عنوان اولین بانک کشور در طول سه ماه صاحب مرکز میانی و امضای دیجیتال شد.

به گزارش پیوست، علیرضا ماهیار، معاون فناوری اطلاعات بانکی ملی در مراسم افتتاحیه شعبه جدید مرکز نوآوری فینوداد با اشاره به قرار دادی که میان این بانک و دانشگاه خوارزمی به امضا رسیده است گفت:چندین سال از این پروژه گذشته و به نتیجه نرسیده بود. با قراردادی که با دانشگاه خوارزمی امضا شد راس سه ماه به بهره‌برداری رسید و بانک ملی به عنوان اولین بانک کشور صاحب میانی و امضای دیجیتال شد.

او تاکید کرد که یکی از مهم‌ترین بحث‌ها در حوزه بانکی احراز هویت و امضای دیجیتال بود.

او از آمادگی پذیرش تیم‌های فعال در حوزه‌هایی مانند هوش مصنوعی، تحلیل داده و یادگیری ماشین در مرکز نوآوری این بانک خبر داد.

او ادامه داد: ارتباط بین مراکز نوآوری و فین‌تک‌ها می‌تواند پایه و اساس این مرکز باشد. باید تجربه‌های بهتری در کنار سایر استارت‌آپ‌ها و فین‌تک‌ها به دست آوریم.

علیرضا ماهیار، معاون فناوری اطلاعات بانک ملی
علیرضا ماهیار، معاون فناوری اطلاعات بانک ملی

او ادامه داد: در حوزه‌های مختلف هوش مصنوعی و یادگیری ماشین آماده همکاری هستیم. ۳۰ درصد تراکنش‌های کشور متعلق به بانک ملی است و با این حجم کلان‌داده آمادگی همکاری در حوزه تحلیل داده را نیز داریم.

مدیرعامل فینوداد: وظیفه ذاتی‌مان حمایت از نخبگان است

امیرحسین شبیری، مدیرعامل فینوداد در این مراسم گفت: وظیفه ذاتی ما این است در کنار جامعه نخبگانی و دانشگاه‌های کشور حضور داشته باشیم و فضایی ایجاد کنیم تا اگر کسی ایده و طرحی دارد به امید ظرفیت‌های بانک مالی از لحاظ بازار و سرمایه‌گذاری استفاده کند.

شبیری افزود: نگاهمان این نیست چند هزار متر فضا بگیریم و همه را صدا بزنیم بلکه خودمان به جایی می‌رویم که استعدادهای کشور حضور دارند. در همین مدت کوتاه با چندین مجموعه استارت‌آپی در حوزه فناوری‌های مالی همکاری داشتیم.

علی حسین بیگی، رئیس دانشگاه خوارزمی
علی حسین بیگی، رئیس دانشگاه خوارزمی

علی حسین بیگی، رئیس دانشگاه خوارزمی نیز بیان کرد: رسالت دانشگاه خوارزمی حمایت از نخبگان و پژوهشگران و شرکت‌های دانش‌بنیان است. ۷۰ شرکت دانش‌بنیان مشمول حمایت‌های دانشگاه هستند.

حسن بیگی در مورد فاصله تولید علم و استفاده از فناوری در ایران توضیح داد: رتبه تولید علم ایران ۱۵ و رتبه استفاده از علم و فناوری ۷۰ است. معنی‌اش این است ما توانایی‌های بیش از این را داریم. تمام مراکز دانشگاهی باید تلاش کنند که بتوانند فاصله را به حداقل برسانند. استفاده از پتانسیل جوانان در این راستا خیلی می‌تواند موثر باشد.

https://pvst.ir/f66
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو