skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر
انتخاب سردبیر

دانشگاه آزاد از سامانه همسریابی رونمایی کرد

یگانه کربلایی نویسنده میهمان

۳۰ خرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱ تیر ۱۴۰۲

سایت همسریابی همرسان

مسئولان دانشگاه آزاد امروز از سامانه همسریابی دانشجویی که با عنوان «همرسان» آغاز به کار کرده است، رونمایی کردند.

به گزارش پیوست، «همرسان» یک سامانه همسریابی است که دانشجویان متقاضی ازدواج را با واسطه به یکدیگر معرفی می‌کند. بر اساس اطلاعاتی که در وب‌سایت این سامانه همسریابی دانشجویی آمده است، این سامانه هفت هزار و ۲۱۲ کاربر دارد. از میان واسطه‌گری‌های انجام شده، تاکنون ۱۵ ازدواج ثبت شده است.

این سامانه به صورت رایگان عمل می‌کند و بر اساس آن چه در وب‌سایت «همرسان» آمده است، این سامانه زیر نظر هیئت علمی متشکل از متخصصان و کارشناسان نخبه‌ دانشگاهی و حوزوی فعالیت می‌کنند و در تلاش است تا گامی نوینی را در زمینه ازدواج هوشمندانه و پایدار بردارد.

«همرسان» اولین سامانه راه‌اندازی شده در خصوص همسریابی و ازدواج نیست. در تیر ماه سال ۱۴۰۰ اولین اپلیکیشن رسمی همسریابی در ایران با نام «همدم» رونمایی شد. این اپلیکیشن که توسط سازمان تبلیغات اسلامی راه‌اندازی شده بود، امکان جست‌وجوی زوج را پس از گرفتن مشخصات و برگزاری آزمون‌های روانشناسی، برای متقاضیان ازدواج فراهم می‌کند. این برنامه بیش از ۲۰۰ هزار بار از کافه بازار دانلود شده اما نظرات اخیر کاربران نشان می‌دهد بسیاری از آن‌ها از هزینه بالای خدمات این برنامه و مدارک و اطلاعاتی که از کاربران دریافت می‌کند ناراضی‌اند.

محمد مهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد در مراسم رونمایی از سامانه «همرسان» درباره این سامانه همسریابی دانشگاه آزاد گفت: در این سامانه مشاورهای امینی از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها حضور دارند که کار مشاوره برای افراد را انجام می دهند.

به گفته رئیس دانشگاه آزاد، امروز دانشگاه‌ها به لحاظ اینکه بچه ها را از ۱۸ سالگی از خانواده جدا کرده و زیست تجردی را به آنها می‌آموزند، نقش جدی در تخریب فرهنگ قبلی ازدواج داشتند.

محمد شریفانی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی نیز با بیان اینکه رونمایی از سامانه «همرسان» گامی برای تسهیل در امر ازدواج است، گفت: این سامانه در نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در سال گذشته راه‌اندازی شده و در حال حاضر در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی و استان تهران در دسترس است و به تدریج در سایر استان‌ها نیز در دسترس قرار خواهد گرفت.

بر اساس آن چه دانشگاه آزاد اعلام کرده، قرار است در این سامانه همسریابی دانشجویی بسته‌های مشاوره‌ای ارائه شود که تا سال‌های ابتدایی ازدواج برای زوج‌هایی که از این سامانه استفاده کرده‌اند در دسترس باشد.

https://pvst.ir/f65

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو