skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

نام جدید اینترنت طبقاتی رسید: «اینترنت باز»

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۱۰ خرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

©ساخته‌شده با Bing Image Creator

وزارت علوم به شکل جدی پیگیر ارائه اینترنت بدون فیلتر به اساتید دانشگاه است. پروژه‌ای که وزیر علوم نام آن را «اینترنت باز» گذاشته است.

به گزارش پیوست، اینترنت طبقاتی در طول ۹ ماه اخیر جامه‌های متفاوتی به تن کرده است. یک بار معاون علمی فناوری رئیس جمهور نام اینترنت حرفه‌ای روی آن گذاشت و چندی پیش عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اینترنت ویژه صدایش کرد. این بار یکی دیگر از وزرای دولت یعنی وزیر علوم نام «اینترنت باز» را روی اینترنت طبقاتی گذاشته است.

آنطور که روزنامه شرق نوشته محمدعلی زلفی‌گل گفته است: «فرآیندهای مربوط به اختصاص اینترنت باز به اساتید دانشگا‌ه‌ها انجام شده و به‌زودی ابلاغ می‌شود.»

وزیر علوم خبر داده از دانشگاه‌ها خواسته شده بود لیست اعضای هیات علمی خود را برای دسترسی به «اینترنت باز» ارائه دهند تا به سکوها و وب‌سایت‌های علمی، آموزشی،‌ پژوهشی و فناوری دسترسی پیدا کنند.

وزارت علوم یکی از وزارتخانه‌ها جلودار در گرفتن اینترنت بدون فیلتر بوده است. بهمن ماه سال گذشته بود که مرتضی فرخی، معاون حقوقی و امور مجلس این وزارتخانه به روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی نامه‌ای ارسال کرد و از آنها خواست لیست اعضای هیات علمی‌شان را ارسال کنند تا اینترنت طبقاتی به آنها اینترنت طبقاتی اختصاص داده شود.

اینترنت طبقاتی نام پروژه‌ای است که از زمان تشدید محدودیت‌های اینترنتی در شهریور ماه سال گذشته به شکلی جدی‌تر دنبال شد. این پروژه به دنبال این است اقشار و طبقات خاصی را عموماً بر حسب حرفه‌ فعالیت‌شان از محدودیت‌های اینترنتی مستثنی کند.

https://pvst.ir/f1g
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو